fbpx

W Toruniu ruszają bezpłatne studia dla dorosłych

Bezpłatne studia 40+ dla osób dorosłych znalazły się w ofercie Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu. Projekt studia 40+ odbywa się pod auspicjami UE w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”.

Oferta obejmuje następujące kierunki studiów: politologia, polityka publiczna oraz studia wschodnie i jest skierowana do potrzeb i oczekiwań osób dojrzałych, które chcą połączyć studiowanie z pracą zawodową. Zajęcia będą realizowane w systemie spotkań popołudniowych w pięciodniowym cyklu: poniedziałek – piątek (godz. 15:00-20:00).

Dla najlepszych studentów przewidziano stypendia naukowe. Poza tym będzie można starać się także o przyznanie stypendium socjalnego. Wszystkim będą przysługiwać ulgi komunikacyjne.

Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest brak dyplomu ukończenia studiów wyższych i posiadanie matury.

„Jeśli masz 40, 50, 60 i więcej lat… jesteś dojrzały, pewny swoich potrzeb, masz pasję, która od lat Cię pochłania, znasz marzenia, których dotychczas nie zrealizowałeś. Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy, bezpłatne studia 40+, realizowane w systemie zajęć popołudniowych, we własnej grupie wiekowej, dostosowane do potrzeb i oczekiwań osób dojrzałych, chcących połączyć uczenie  z pracą zawodową. Tylko na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK możesz zmierzyć się z największymi wyzwaniami cywilizacyjnymi, globalizacją, konfliktami międzynarodowymi, rewolucją technologiczną, zmianami demograficznymi… i z samym sobą” zachęcają organizatorzy.

 

Źródło: http://www.focus.pl/czlowiek/w-toruniu-ruszaja-bezplatne-studia-dla-doroslych-11405

 

Dodaj komentarz