fbpx

Zaskakujące statystyki. Bezdzietne singielki żyją dłużej i są zdrowsze

„Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś wziąć ślub. Jeśli jesteś kobietą, nie przejmuj się tym” – twierdzi profesor Paul Dolan z London School of Economics, podsumowując swoje najnowsze badania, które opisał w książce „Happy Ever After”.

Badania potwierdzają, że najszczęśliwszą grupą kobiet są te, które nie posiadają ani męża, ani dzieci. Co prawda starsze singielki mogą mieć problem z brakiem sukcesu w postaci posiadania rodziny, ale jest to mało istotne w porównaniu z tym, jak odbija się na psychice wieloletnie małżeństwo i wychowywanie dzieci sugeruje Dolan.

Zamężne kobiety w średnim wieku w porównaniu z singielkami są bardziej narażone na choroby fizyczne i psychiczne. Te drugie żyją dłużej, są zdrowsze i w dodatku zarabiają więcej pieniędzy.

Tymczasem na mężczyzn zdecydowanie korzystnie działa posiadanie rodzin. Prowadzą bowiem wówczas spokojniejsze, ustabilizowane życie, więcej zarabiają, są zdrowsi i dłużej żyją.

Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że wnioski z badań mogą nie być miarodajne, autor książki, profesor Dolan jest behawiorystą. Człowiek to bardzo skomplikowana istota, posiadająca uczucia  i samoświadomość, więc każde potrzeby należy rozpatrywać indywidualnie.

 

Źródło:  glamour.pl

Opracowanie: Marek Pluciński

Dodaj komentarz