fbpx

Zgubiła 100 kg w 3,5 roku. Jej zdjęcia „przed” i „po” szokują

“To nie był Nowy Rok. Ani pierwszy dzień miesiąca. To nawet nie był poniedziałek. Zwyczajny dzień w środku tygodnia(…)” – napisała influencerka, która postanowiła zmienić swoje życie i zrzucić zbędne kilogramy. W ciągu trzech lat zgubiła ich aż 100!

Lżejsza o 100 kg!

Kasia Guzik to influencerka, która od kilku lat prowadzi popularny profil na Instagramie o nazwie „100_kg_lżejsza”. Choć nie jest dietetykiem i sama nie korzystała z pomocy żadnych specjalistów, można uznać, że w żywieniu stała się ekspertką. W ciągu 3,5 roku zrealizowała swój cel i schudła 100 kg. Na profilu dzieli się wskazówkami żywieniowymi, publikuje dietetyczne przepisy oraz zamieszcza zdjęcia siebie „przed” i „po”. To one budzą największe zainteresowanie – metamorfoza Kasi jest zdumiewająca.

To nie był Nowy Rok. Ani pierwszy dzień miesiąca. To nawet nie był poniedziałek. Zwyczajny dzień w środku tygodnia w którymś z kolei miesiącu. Obudziłam się z myślą, że nie chcę umrzeć przed czterdziestką. Ze łzami w oczach obiecałam sobie, że będę walczyć. To był rok 2019 – napisała w jednym ze swoich postów.

Choć Kasia była zdeterminowana, żeby schudnąć, zdecydowała, że do celu dojdzie sama – bez pomocy dietetyka i trenera personalnego. Wierzyła, że zdobywanie wiedzy oraz testowanie tego, co działa, a co nie działa będzie najskuteczniejszą formą wypracowania sobie odpowiedniego modelu żywienia. Zdjęcia „przed” i „po” udowadniają, że strategia się opłaciła.

Krok po kroku

Po dwóch latach od wyznaczenia sobie celu schudła 85 kg. Ostateczny cel osiągnęła w listopadzie 2022 r. “Oficjalnie. 3,5 roku. 100 kg lżejsza. Zrobiłam to. Duma. I wzruszenie” – napisała wówczas na Instagramie.

Zrzucenie tylu kilogramów zdecydowanie się opłaciło. Kasia jest nie tylko zdrowsza i ma więcej energii, ale również rozwija się zawodowo. Oprócz prowadzenia kanałów w social mediach jest zapraszana do programów śniadaniowych. Prowadzi bloga o żywieniu i dzieli się autorskimi przepisami kulinarnymi z wyliczoną kalorycznością. Kasia alarmuje, że problemy z wagą często zaczynają się w dzieciństwie. Niestety, problem ten często jest bagatelizowany – dzieciom powtarza się, że z tego wyrosną. Złe nawyki żywieniowe plus problemy ekonomiczne tylko jeszcze bardziej pogłębiają problem. Efekt? Otyłe dzieci stają się dorosłymi z otyłością i zespołem metabolicznym.

Obserwowałam swoje ciało. Zaczęłam szukać informacji i obalać mity. Staram się dzisiaj walczyć ze stereotypami, bo to robienie ludziom krzywdy. Wiem, że do końca życia będę musiała liczyć sobie kalorie. Bo nie pozwolę sobie, żeby wrócić do tamtego momentu. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że nie trzeba być na restrykcyjnych dietach – dodała Kasia.

Otyłość – choroba XXI w.

Dziś Kasia ma na swoim profilu prawie 120 tys. fanów. Dla wielu z nich stała się wzorem do naśladowania i zachętą do wytrwałości. Przypomnijmy, że każdego roku na świecie przybywa osób z otyłością typu II i III. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że otyłość jest chorobą, której towarzyszą inne zagrażające życiu schorzenia – cukrzyca typu 2, miażdżyca, choroby autoimmunizacyjne czy nadciśnienie tętnicze. Z każdym utraconym kilogramem szanse na zdrowsze i dłuższe życie wzrastają. I jak udowadnia przykład Kasi – jakość życia także ulega diametralnej zmianie – oczywiście na lepsze.

Kasia Guzik (@100_kg_lzejsza) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: PoradnikZdrowie.pl, Instagram

 

 

 

Dodaj komentarz