fbpx

Sprawdź, ile lat ma twoja dusza. Znaki zodiaku a wiek mentalny

Czy wiesz, że poszczególne znaki zodiaku odpowiadają wiekowi mentalnemu ludzkiego życia? O ile Baran jest najmłodszym spośród znaków zodiaku, o tyle Ryby są ostatnim – a więc mentalnie najstarszym i najbardziej świadomym.

 

Baran (1-7 lat)

Odpowiednikiem najmłodszego członka zodiakalnej rodziny jest Baran. To pierwszy astrologiczny znak zwiastujący początek drogi na Ziemi. Mówi się, że osoby urodzone w tym czasie są impulsywne, wybuchowe, ciekawe świata i emocjonalne. Trochę jak małe dzieci, które nie potrafią jeszcze panować nad silnymi impulsami. Zaletą Barana jest niezwykła ciekawość świata, a wadą wybuchowość i niecierpliwość.

Byk (7-14 lat)
Lubi przyjemności cielesne,  jest zmysłowy i gotowy na przygody. Znak Byka odpowiada dziecku w okresie szkolnym, które dopiero buduje własną tożsamość poprzez doświadczenie oraz kontakt z ludźmi. Jest przywiązany do dóbr materialnych i często zazdrości tego, co mają inni. Niektórzy zarzucają mu przyziemność – i faktycznie. Byki to znaki, które nadmiernie koncentrują się na zewnętrznej sferze życia i zapominają o poziomie ducha.

Bliźnięta (14-21 lat)
Ich żywiołem jest powietrze. Mają lotny umysł, a ich energia rozchodzi się w kilku kierunkach jednocześnie. To znaki o dużej aktywności intelektualnej, ich pasją jest komunikacja i ruch. Reprezentują czas dojrzewania typowy dla okresu wczesnej dorosłości. Bywają zmienne i impulsywne, ciekawe świata i nowych ludzi. Często zachowują się jak niespokojne nastolatki u progu pełnoletności – ich reakcje są nie do przewidzenia. Kieruje nimi metaforyczna potrzeba opuszczenia domu, by uwolnić się od wszelkich ograniczeń. Towarzyskie i zabawowe, lecz niestabilne i nieprzewidywalne.

Rak (21-28 lat)
To najbardziej „domowy” ze wszystkich znaków. Mentalnie są w wieku „wicia gniazdka” i budowania bezpiecznej oazy. Są lojalnymi partnerami zarówno w relacjach romantycznych jak i przyjacielskich. Jeśli nawiązują z kimś znajomość, inwestują w nią dużo czasu i energii, bo cenią długoterminowość. Raki są ufne, a często naiwne, więc stosunkowo łatwo je zranić. Unikają konfrontacji w obliczu poważnych, dorosłych spraw.

Lew (28-35 lat)
Pewny siebie, lubiący atencję Lew, to świadomy własnej charyzmy „trzydziestolatek”. Nie bawi się w gierki czy podchody. Jest autentyczny i tego samego oczekuje od innych. Jego żywiołowa ekspresja przysparza mu przyjaciół, którzy są gotowi podbijać z nim świat.  Często egocentryczny, nie patrzy na potrzeby innych, lecz prze do przodu nie godząc się na żadne kompromisy.

Panna (35-42 lata)
Kontrolująca, uporządkowana pod każdym względem Panna to dojrzała i stabilna dorosła. W życiu nie kieruje się emocjonalnymi impulsami, lecz chłodną i przemyślaną analizą. Ma mentalność nauczycielki, która lubi pouczać innych i rozstawiać po kątach. Obowiązkowa, zdyscyplinowana i pracowita. Nie popełnia dziecinnych błędów. Bierze na siebie odpowiedzialność i zawsze wywiązuje się z obietnic. Jej życiową lekcją jest zrozumienie, że nie wszyscy kierują się podobnymi zasadami, co często bywa źródłem konfliktów i rozczarowań.

Waga (42-49 lat)
Waga mentalnie uosabia wiek średni. Zrealizowała się na wielu poziomach, a teraz potrzebuje stworzyć dojrzałą relację partnerską z drugim człowiekiem. To właśnie w relacjach Waga wzrasta i spełnia swoje potrzeby. Samotność jest dla niej przyczyną smutku i frustracji. Nie potrafi żyć w pojedynkę – lubi udzielać się towarzysko i dbać o siatkę społeczną. Jest dyplomatyczna, ciepła i spełniona gdy może zadbać własne ognisko domowe. W jej pięknym i ciepłym domu każdy znajdzie miejsce ucieczki od trosk wielkiego świata.

 

Skorpion (49-56 lat)

Skorpion jest w wieku mentalnym, który uosabia świadomość przemijalności. Nic dziwnego, że zagląda w mrok – zgłębia tajemnice śmierci, sensu życia i chęci pozostawienia czegoś po sobie. Skorpiony to znaki, które chętnie eksplorują mistykę – podskórnie czują, że nie będą trwać wiecznie – kierują więc uwagę do wnętrza i szukają głębszego znaczenia w życiu. Ich seksualność rozkwita wraz z wiekiem i staje się cielesną bramą do zgłębienia tajemnicy życia. Jeśli nie posiadają partnera, przekierowują energię w karierę i osiąganie ambitnych celów.

 

Strzelec (56-63 lata)

O Strzelcach mówi się, że idą z muzyką na ustach przez życie. I faktycznie – z natury cechuje je chęć doświadczania przygód, eksplorowania nieznanych obszarów i weryfikowania teorii poprzez żywe doświadczenie. Uosabiają wiek „odpuszczania”. Strzelce czują się zbyt „stare” na respektowanie z góry ustalonych norm społecznych – mają naturę Włóczykija i żyją według praw, które są bliskie ich sercu. Często towarzyszy im chęć wyruszenia w podróż – zostawienia tego, co znane i bezpieczne, aby poznać prawdę o sobie i otaczającym je świecie.

Koziorożec (63-70 lat)

Koziorożec to znak osób w wieku emerytalnym. Bardzo często budują wokół siebie struktury, bo dają im poczucie bezpieczeństwa. Często przejawia się to skostniałym myśleniem i potrzebą kontrolowania świata zewnętrznego. Cechuje je materialne podejście do życia, a ograniczenia które narzucają sobie i innym mają za zadanie dać im poczucie bezpieczeństwa. Koziorożce intuicyjnie czują, że są u kresu życiu – a struktury pełnią rolę ochronnego mury, przed tym, co nieznane.


Wodnik (70-77 lat)

Wodnik to znak, który łączy w sobie wiele przeciwieństw. Jest intuicyjny i doświadczony, a przy tym nie obawia się patrzeć na świat z perspektywy radosnego dziecka. Lubi się bawić i zgłębiać naturę zjawisk. Ciekawi go duchowość, a jego misją jest podnoszenie samoświadomości. To znak, który charakteryzuje się dużą potrzebą eksploracji, jednocześnie też potrafi działać logicznie i z chłodnym dystansem. Jego znak łączy aż trzy żywioły: powietrze, ziemię i wodę. To daje mu nieobliczalną naturę. Jego charakter i motywy działania są tajemnicze i nieprzewidziane.

Ryby (77-84 lat)
Ostatni ze znaków reprezentuje świadomość osoby doświadczonej i poukładanej. Według astrologów Ryby pojawiły się na świecie, aby połączyć ludzką duszę z Wszechświatem. Kierują uwagę w świat emocji i ducha, wolny czas poświęcają na medytację i rozwój. Nie boją się śmierci, bo wierzą że to jedynie forma transformacji, która służy odrodzeniu się nowego życia. Ryby nie przywiązują się do materialnych spraw. Są artystycznie uzdolnione i często oddają się fantazjom, które stają się zalążkiem nowych wizji społecznych.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: elle.pl

 

One thought on “Sprawdź, ile lat ma twoja dusza. Znaki zodiaku a wiek mentalny

  • 29 grudnia 2020 at 22:07
    Permalink

    Nie mogę zgodzić się z takim podejściem do oceny wieku dusz. To trochę dziwne, czyżby ortodoksyjni żydzi mieli rację, ale nie można na ziemi spotkać duszy starszej niż około 5800 lat. Czy to oznacza że ~6000 lat temu rozpoczął się jakiś kolny cykl życia na ziemi? Można spotkać “Barany” o duszach w wieku ponad 5500 lat i “Panny” z duszami młodszymi niż 1000 lat.
    W “zaświatach” istnieją dusze których wiek można podawać w milionach i miliardach lat, a nawet znacznie starsze!

    Reply

Dodaj komentarz