fbpx

Artysta maluje portrety na olbrzymich blokach lodu pływających po Bałtyku [wideo]

Poznajcie amerykańskiego artystę, który stawia czoła mroźnym temperaturom Finlandii, aby malować portrety na gigantycznych blokach lodu pływających po Morzu Bałtyckim.

29-letni David Popa tworzy gigantyczne portrety, wypływając na morze w lodowatej wodzie i używając węgla drzewnego oraz ziemi w sprayu do malowania na powierzchni ogromnych bloków lodu.

Każdy portret w ramach jego projektu „Fractured” musiał być stworzony w ciągu około czterech godzin, ponieważ lodowe bloki niezmiennie albo tonęły, albo odpływały.

Początkowo przekonanie siebie, że jest to w ogóle możliwe i bezpieczne, było dla mnie ogromną zmianą paradygmatu – powiedział Popa, nowojorczyk z urodzenia, ale mieszkający w Finlandii. –Właściwie ćwiczyłem przez dwie zimy przed przystąpieniem do nich, to działa tylko przy prawie dokładnie zerowych stopniach.

Tej ostatniej zimy warunki były idealne i udało mu się ukończyć swój projekt.

portrety

David przepłynął w skafandrze przez lodowatą wodę do pływaków, które zamierzał pomalować. Musiał również spakować cały swój sprzęt, w tym drona, do wodoszczelnych toreb i przenieść go przez lodowatą wodę.

Warunki były idealne, ponieważ ciągle wahały się między cieplejszymi i zimniejszymi dniami, lód ciągle zamarzał, a potem znowu pękał – powiedział David
Aby je zaplanować, David musiał oznaczyć lód i zrobić zdjęcie z góry co sprawiło, że musiał działac pod presja czasu.

Po tym, jak oznaczyłem lód i zrobiłem zdjęcie, nadszedł czas, aby odejść- powiedział.

Seria stała się bardzo popularna i David sprzedał około 100 wydruków zdjęć i sześć filmów wideo, z najdroższym osiągającym nieco ponad 15 000 $ (13 000 £).

Te dzieła są znane jako sztuka efemeryczna – zaprojektowane, aby trwać tylko chwilę przed zniknięciem, z wyjątkiem tych, którzy kupili jego fotografie.

portrety
Wybór Davida, aby tworzyć swoje prace na tak trudnym medium, wynika z zamiłowania do przygody i próby ucieczki od dusznego świata sztuki.

Uczęszczał do szkoły artystycznej w Wenham, Massachusetts, ale bardziej interesowały go wędrówki i przygody. W szkole artystycznej zakochał się w muralach, gdzie znajdowała się ściana do graffiti, na której mógł ćwiczyć.

Obejrzyj proces tworzenia serii Fractured bezpłatnie poniżej:

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach , blog Nigdy za późno

One thought on “Artysta maluje portrety na olbrzymich blokach lodu pływających po Bałtyku [wideo]

  • 14 września 2022 at 15:16
    Permalink

    Materiał ciekawy, ale napisany tragicznie. Tak, jakby ktoś przekleił tekst prosto z tłumacza bez jego redagowania.

    Reply

Dodaj komentarz