fbpx

32 punkty energetyczne na głowie. Access Bars pozwala do nich dotrzeć

W dobie pandemii wielu z nas zmaga się z wysokim poziomem lęku i permanentnym stresem. To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na terapię psychologiczną lub pracę z ciałem. Badania przekonują, że wiele z nich pozwala znaleźć wewnętrzny spokój i pozbyć się fizycznych napięć. Jedną z nich jest metoda Access Bars. 

Access Bars Consciousness to forma terapii manualnej opracowana ponad 20 lat temu przez Gary’ego Douglasa, autora bestsellerowych poradników i międzynarodowego mówcę. 90-minutowy zabieg przeprowadzany przez specjalistę wyszkolonego w nurcie Access Bars Consciousness polega na dotykaniu 32 punktów na głowie. Te „centra” tworzą coś na podobieństwo swoistej siatki energetycznej. Psycholożka dr Terrie Hope z Quantum University, autorka artykułu w „Journal of Energy Psychology” na temat wyżej wspomnianej metody twierdzi, że już jedna sesja może zmniejszyć niepokój, a w dłuższej perspektywie pomaga osobom ze zdiagnozowaną depresją.

Różnorodne terapie i techniki manualne na ciało przynoszą natychmiastową ulgę, pod warunkiem, że są prawidłowo przeprowadzane przez wykwalifikowanych terapeutów – wyjaśniła Weronika Ławniczak, terapeutka medycyny zintegrowanej.

Zdaniem polskiej terapeutki regularne korzystanie z tej formy terapii poprawia funkcje kognitywne, w tym zwiększa klarowność umysłu. Sesje pomagają też zwalczyć bezsenność, migreny, a także niwelować ataki paniki oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD). Co więcej, już po jednym zabiegu klienci deklarują wzrost odprężenia w całym ciele, a także niższy poziom lęku i poczucia przytłoczenia.

Metody Access Consciousness, są już dostępne w ponad 170 krajach. W odpowiedzi na światowy kryzys zdrowia psychicznego związanego z COVID-19, ruch specjalistów ogłosił inicjatywę wolontaryjnego wsparcia, w tym w Polsce. Na stronie instytutu znajdziesz dostępnych i wyszkolonych specjalistów z 44 polskich miast.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zwierciadlo.pl oraz Klinika Access Bars | Nie jesteś sam! (accessconsciousness.com.pl)

One thought on “32 punkty energetyczne na głowie. Access Bars pozwala do nich dotrzeć

Dodaj komentarz