fbpx

Słodkie życie bez cukru. Aktywna 74-latka uczy zdrowego pieczenia

Od 34 lat nie je cukru, a efekty są zdumiewające. Ta 74-letnia influencerka zachowała niezwykłą formę, szczupłą sylwetkę i młodzieńczą energię. Dziś przekonuje, że zdrowa dieta nie musi być wyrzeczeniem, ale smaczną i świadomą filozofią radosnego życia.

Zdrowsze życie bez cukru

Carolyn Hartz – 74-letnia Australijka z Perth jest dziś prawdziwym „guru” od zdrowego żywienia. Jej profil Sweetlifeaus na Instagramie  obserwuje ponad 54 tys. osób, a nowych wciąż przybywa. To zasługa jej książki z przepisami na słodycze bez cukru – „Honestly sugarfree baking” – ale również niezwykłej pasji i energii. Carolyn udowadnia, że życie po siedemdziesiątce może być tak samo aktywne, co kilka dekad wcześniej, a uzależnienie od cukru można pokonać w bezbolesny sposób.

Od 28 lat nie jem cukru. Na początku było to trudne, ponieważ byłam od niego uzależniona, ale uważam, że jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których udało mi się zachować zdrowie i sylwetkę – powiedziała w wywiadzie w “Daily Mail” sprzed czterech lat.

Przejmij stery swojego życia

Carolyn zastępuje cukier zdrowszymi słodzikami – ksylitolem, fruktozą i mnóstwem kolorowych owoców. Taka dieta nie tylko zaspokaja kubki smakowe, ale również sprzyja zachowaniu energii i szczupłej sylwetki. Ale Carolyn nie skupia się wyłącznie na diecie. Kobieta regularnie spaceruje, gra w tenisa i ćwiczy pilates. Jej konto na Instagramie jest dowodem na to, że młody wygląd to suma wielu wyborów – optymistyczne nastawienie, radość z codzienności i talerz pełen kolorów pomagają zachować zdrowie ciała i ducha niezależnie od metryki.

Wiemy, że nasz metabolizm spowalnia wraz z wiekiem. Oznacza to po prostu, że musimy przejąć kontrolę, dokonywać zdrowszych wyborów i pracować trochę ciężej. Uważam, że bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z rodzaju spożywanego jedzenia i jego ilości. (…) Wiele kobiet po 50. roku życia uważa, że nie da się utrzymać szczupłej sylwetki i odpowiedniej wagi – wyznała.

 

Carolyn przekonuje, że sięgniecie po zdrowie i energię są możliwe w każdym wieku. Każda zmiana zaczyna się od małego kroku, a sukces jest po prostu rezultatem wytrwałości. Co więcej, wszystkie zmiany są proste do zastosowania, jeśli będą sprawiać przyjemność. Zdjęcia muffinek, ciast i kolorowych tortów na profilu  Sweetlifeaus udowadniają, że pyszny smak i zdrowie mogą iść w parze – wystarczy jedynie trochę zaangażowania i nauki.

Czy możesz uwierzyć, że to, co wygląda tak dobrze, może nie zawierać ani grama cukru i smakować lepiej niż wszystkie inne ciasta, które miałeś okazję spróbować? Wymaga to trochę wysiłku, ale warto! – przekonuje Carolyn na Instagramie.

Przeczytaj o innej kobiecie, która w kwiecie wieku zachwyca figura i młodym wyglądem.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródła: gazeta.pl

One thought on “Słodkie życie bez cukru. Aktywna 74-latka uczy zdrowego pieczenia

Dodaj komentarz