fbpx

Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka zdradzi ważną informację o twojej osobowości

Od najsłodszych lat wpaja się nam, że warto, a nawet trzeba pomagać. Dzieci przeważnie wykazują się dużą empatią, odruch ten niestety u większości osób zanika z biegiem czasu. Zastępuje go egoizm i własna wygoda.

Okazuje się, że nasza chęć do pomocy może zdradzać ważną informację na temat osobowości. Prostym testem jest zagadka obrazkowa, przedstawiająca cztery osoby potrzebujące pomocy. W pierwszej kolejności możemy pomóc tylko jednej. Jaki jest twój odruch?

Zagadka

Test osobowości — komu pomożesz najpierw?

Jeśli wybrałeś pielęgniarkę… 

Pielęgniarka jest jedyną osobą na obrazku, która nie potrzebuje doraźnej pomocy. Ten wybór wskazuje na to, że jesteś radosną i beztroską osobą, która łatwo dogaduje się z innymi. Poważne problemy, jakie mają miejsce na świecie, raczej nie zaprzątają ci głowy. Masz naturę optymisty i ufasz ludziom.

Jeśli wybrałeś mężczyznę o kulach… 

Chcesz udzielić pomocy mężczyźnie, który porusza się o kulach? Ten wybór świadczy o tym, że jesteś urodzonym liderem. Według interpretacji testu osoby, które podjęły taką decyzję, doceniają, że mężczyzna próbuje poruszać się samodzielnie mimo kontuzji. Taka logika jest charakterystyczna dla osób, które są dynamiczne, zorganizowane, myślą racjonalnie i są skupione na celu.

Jeśli wybrałeś płaczące dziecko… 

Taka decyzja oznacza, że masz w sobie wielkie pokłady empatii. Nikt nie wie, dlaczego dziecko płacze — powodów może być wiele, zarówno poważnych, jak i trywialnych. Zajęcie się dzieckiem świadczy o tym, że jesteś bardzo wrażliwy na problemy innych i ich cierpienie. Niestety czasem pozwalasz, żeby inni to wykorzystywali.

Jeśli wybrałeś staruszkę… 

Jeżeli pospieszyłeś na pomoc starszej pani, świadczy to o tym, że masz wyjątkowo silny kręgosłup moralny. Według interpretacji testu osoby, które dokonały tego wyboru, zostały wychowane na podstawie tradycyjne wartości, szanują osoby starsze, a także swoje dziedzictwo kulturowe. Pomoc potrzebującym postrzegają za swój obowiązek.

Dodaj komentarz