fbpx

Postuluje by do szkół wprowadzono nowy przedmiot. Dzieci miałyby się na nim uczyć, jak dobrze traktować zwierzęta.

Marta Kaczyńska, tak jak jej stryj Jarosław charakteryzuje się dużą wrażliwością na los zwierząt. W tygodniku „Sieci prawdy” opublikowała niedawno swój felieton, w którym postuluje, żeby do szkół wprowadzono nowy przedmiot. Dzieci miałyby się na nim uczyć, jak dobrze traktować zwierzęta.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej powołuje się na badania naukowców, w których przekonuje, że zwierzęta to istoty, które mają „podstawy świadomości i są zdolne do wyrażania przemyślanych zachowań”. Dodaje również, że ludzie nie są unikatowymi stworzeniami, które mają umiejętność „generowania świadomości”.

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o znęcaniu się nad zwierzętami. Marta Kaczyńska podkreśla, że często sprawcami są ludzie młodzi, dlatego edukację w kwestii dobrego traktowania zwierząt powinno się rozpoczynać już na etapie szkolnym. – Chcę, by dla młodych ludzi oczywiste było, że zwierzęta odczuwają tak jak ludzie i że należy traktować je tak, by nie zadawać im cierpienia – tłumaczy Kaczyńska. Takie rozwiązanie zwiększyłoby „wrażliwość dzieci i młodzieży na potrzeby czworonogów”

 

Czytaj więcej na: wiadomosci.wp.pl

 

2 thoughts on “Postuluje by do szkół wprowadzono nowy przedmiot. Dzieci miałyby się na nim uczyć, jak dobrze traktować zwierzęta.

Dodaj komentarz