fbpx

Najwolniejszy spacer do ołtarza. Obrączki niesie… żółw!

Pewna para młoda biorąca ślub zdecydowała się na dość nietypowy pomysł. Do niesienia obrączek wybrała …żółwia domowego, czyniąc tym samym drogę do ołtarza “najwolniejszym spacerem w historii ślubów”. Skąd taki pomysł? 

Weterynarze Ericka i Jay Johnson po raz pierwszy spotkali się podczas badania dzikich żółwi 20 lat temu, więc uznali za słuszne, aby ich ukochany żółw Tom Shelleck miał swój wkład w uroczystości ślubne.

Tylko jak skłonić żółwia, aby dotrzymywał kroku we właściwym kierunku? Do wyznaczenia toru posłużyły… truskawki, przysmak sympatycznego gada. To ich śladem -nomen omen- żółwim krokiem, bardzo powoli i w skupieniu państwo młodzi dotarli do ołtarza, gdzie zawiązali węzeł małżeński 🙂

Tom je głównie siano i suche rzeczy, ponieważ jest gatunkiem przystosowanym do pustyni i nie powinien jeść dużo owoców, ale ponieważ tak bardzo kocha truskawki, wiedzieliśmy, że jest to skuteczny sposób, aby skłonić go do przejścia we właściwym kierunku – wyjaśnia Ericka.

Uchwycone zdjęcia pokazują 20-letniego gada skradającego się do ołtarza, podążającego ścieżką utworzoną z owoców i niosącego obrączki w kwiatowym koszu przymocowanym do jego skorupy.

Jedyną rzeczą, o którą się martwiliśmy, było to, że Tom mógł pomylić truskawki z pomalowanymi na czerwono paznokciami u stóp niektórych pań 🙂 Na szczęście obeszło się bez pogryzionych palców – żartuje Ericka. 

Byłem dumny z tego, jak sobie poradził. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego, jak wszystko poszło – dodaje Jay.

Najwyraźniej pomysł spodobał się też gościom weselnym, ponieważ dzień po ślubie kilka osób wysłało do Jaya prośby o udostępnienie zdjęć Toma. 

Ericka zdradziła, że to, co ludziom zajmuje zwykle kilka sekund, Tomowi zajęło 3 minuty.  Mimo to, doprowadzenie go we właściwym kierunku nie było trudne. 

ołtarza

 

Jeśli lubisz żółwie, na pewno spodobają Ci się też te artykuły.

O nietypowych ślubach przeczytasz TU.

 

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: metro.co.uk

 

One thought on “Najwolniejszy spacer do ołtarza. Obrączki niesie… żółw!

Dodaj komentarz