fbpx

Artysta tworzy działa sztuki na lodowcach

Artysta uliczny, Sean Yoro, tworząc niesamowite obrazy na powierzchni gór lodowych, chce pokazać ludziom efekty ocieplenia klimatu. Yoro wychował się na Hawajach i wierzy, że to wzbudziło w nim  poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Do swojego najnowszego projektu “What If You Fly” połączył siły z fotografem dzikiej przyrody – Renanem Ozturkiem, aby fotografować swoją sztukę.

Oboje spędzili 2 tygodnie w Nunavut (najbardziej wysunięty na północ teren Kanady), gdzie dowiedzieli się od miejscowych mieszkańców jak szybko topią się lodowce i jak wpływa to na ich życie.

Jak twierdzi Sean, największym wyzwaniem podczas malowania na górach lodowych, było znalezienie tafli lodu o odpowiedniej grubości. Większość z nich była zbyt cienka lub za szybko się roztapiała, a niektóre po prostu pękały podczas prób wejścia na nie.

Kawałek lodu, na którym ostatecznie zdecydowali się stworzyć portret, roztopił się szybciej niż spodziewali się. Dowodzi to faktu, że lodowce topnieją tam niemalże w mgnieniu oka. Podczas naszego pobytu stopniało ok. 80% lodu, który tam zastaliśmy – opowiadał Sean.

I dodał: Myślę, że to ważne, aby ludzie zobaczyli jak szybko topnieją lodowce. Na temat ocieplenia klimatu napisano tysiące artykułów, ja jednak, pragnę pokazać ludziom w bardziej wizualny sposób – poprzez moje rysunki –  jak szybko postępuje ten proces.

Koniecznie obejrzyjcie filmik z tej wyprawy…jest niezwykle malowniczy:)

 

 

Źródło: lostateminor.com

Tłumaczenie: DAM

 

Dodaj komentarz