fbpx

Prezenty ślubne – co wypada podarować parze młodej?

Ślub to wielkie wydarzenie zarówno dla nowożeńców, jak i zgromadzonych gości. Zgodnie z tradycją, na taką uroczystość należy przynieść podarunek dla nowożeńców. Jednak współczesne prezenty weselne znacząco różnią się od tych z ubiegłych dekad. Sprawdź, co dzisiaj uważa się za udany prezent!

Wybierając się na wesele, wielu gości zastanawia się, jaki prezent warto podarować parze młodej. Niektórzy stawiają na użyteczność i wybierają solidne i praktyczne sprzęty domowe. Inni wyżej cenią walory estetyczne i decydują się na efektowne ozdoby czy dzieła sztuki. Część gości woli bezpieczną opcję, jaką jest koperta z gotówką. Jakie prezenty są aktualnie najpopularniejsze na polskich weselach?

Sprzęty AGD jako prezent ślubny

Jednym z popularniejszych podarunków weselnych są artykuły gospodarstwa domowego. To bardzo praktyczne sprzęty, które przydadzą się na co dzień. Jednak decydując się na taki prezent na ślub, należy pamiętać o kilku aspektach:

  • gabaryty – prezent na wesele musi być możliwy do przetransportowania i wręczenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na jego wymiary i wagę. Wyjątkiem będą podarunki, które wcześniej zostaną uzgodnione z parą młodą i przesłane np. bezpośrednio do jej mieszkania.
  • użyteczność – warto pomyśleć o potrzebach obdarowywanych nowożeńców i wybrać sprzęt, którego będą oni używać.
  • design – ważnym aspektem są również walory estetyczne. Obecnie dostępnych jest wiele sprzętów, które łączą w sobie dobre parametry techniczne i ciekawą formę wizualną.

Elektronika jako podarunek weselny

Coraz popularniejsze staje się ostatnio również wręczanie sprzętów elektronicznych w prezencie ślubnym. Te urządzenia mogą sporo kosztować, są więc pożądanym podarunkiem.  Wybierając taki prezent, trzeba dokładnie przemyśleć potrzeby nowożeńców i wybrać sprzęt dostosowany do ich preferencji.

Oryginalne prezenty ślubne

Osobną kategorię stanowią pomysłowe, spersonalizowane podarunki. Na ich wręczenie decydują się zwykle osoby, które dobrze znają gust i zainteresowania nowożeńców. Takim prezentem może być np. podróż, bon na aktywność związaną z hobby, czy dzieło sztuki. Wybierając tak oryginalny prezent, trzeba mieć jednak pewność, że będzie  to trafiony zakup.

Pieniądze jako prezent weselny

W Polsce wciąż najczęściej głównym prezentem ślubnym jest gotówka. Taką formę podarunku wybierają zarówno znajomi, jak i najbliższa rodzina. Opinie na temat wręczania nowożeńcom pieniędzy są jednak podzielone.

Część osób uważa, że to wygodny sposób na obdarowanie pary młodej, która za zebraną sumę może spełnić własne marzenia. Inni zwracają uwagę na fakt, że gotówka jest bezosobowym prezentem i świadczy o niewielkim zaangażowaniu obdarowującego. Kontrowersje wzbudza też wysokość kwoty, którą wypada wręczyć.

Niektóre pary na zaproszeniach ślubnych przemycają wskazówki dotyczące najbardziej pożądanych prezentów. Zdarza się, że wprost pada informacja o tym, że preferowana jest gotówka. W takich przypadkach trzeba uszanować wolę nowożeńców, w końcu jest to prezent dla nich.

Dodaj komentarz