fbpx

Druhowie z OSP Bolszewo uratowali jeża i psa

Gdyby zwierzęta potrafiły mówić, z pewnością pies i jeż z Bolszewa opowiedzieliby poruszającą historię o dzielnych strażakach, którzy przyszli im z pomocą w chwilach największego zagrożenia. W ostatnim czasie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolszewa dwukrotnie udowodnili, że ich misja nie ogranicza się tylko do ratowania ludzi, ale także naszych czworonożnych przyjaciół.

W sobotnie popołudnie, 19 sierpnia, ekipa OSP została wezwana do ArtParku w Bolszewie. Interwencja dotyczyła psa, który ugrzązł w kanale i bez pomocy nie był w stanie się z niego wydostać. Dzięki sprawnej akcji strażaków pies został uwolniony i przekazany pod opiekę schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa, gdzie teraz ma szansę na lepsze życie.

Jednak to nie była jedyna akcja ratunkowa przeprowadzona przez strażaków w tym tygodniu. W piątek, 18 sierpnia, zostali oni wezwani przy ulicy Polnej w Bolszewie, by pomóc jeżowi, który zaklinował się w ogrodzeniu. Także i ta misja zakończyła się pełnym sukcesem.

Takie historie przypominają nam o ważnej roli, jaką pełnią lokalne służby ratunkowe w naszym życiu. Nie tylko troszczą się o ludzkie bezpieczeństwo, ale również o dobro wszystkich mieszkańców naszej społeczności, włącznie ze zwierzętami.

Redakcja portalu nadmorski24.pl pragnie przypomnieć mieszkańcom o możliwości kontaktowania się w sprawie wszelkich zdarzeń oraz sygnałów. Jesteśmy dostępni zarówno mailowo, przez naszą stronę na Facebooku, jak i telefonicznie. Jesteśmy tu dla Was i chcemy, by nasza społeczność była jak najbardziej bezpieczna i informowana.

Dodaj komentarz