fbpx

Kierowca ciężarówki ryzykował życiem, aby wyjechać płonącą cysterną z miasta

49-letni kierowca Jürgen Heim, mąż i ojciec trójki dzieci, został w Niemczech okrzyknięty bohaterem. Mężczyzna zaryzykował bowiem własne życie, żeby ochronić mieszkańców bawarskiego miasteczka Schrobenhausen.

W  czasie przejazdu przez Schrobenhausen, w cysternie prowadzonej przez pana Heima zaczęło się palić jedno z kół. Kierowca początkowo próbował samemu ugasić pożar, lecz nie przynosiło to żadnych efektów. Jednocześnie zagrożenie cały czas rosło, gdyż w naczepie znajdowało się aż 25 tys. litrów oleju napędowego oraz 10 tys. litrów benzyny. Taki ładunek, w połączeniu z ogniem, stanowił w terenie zabudowanym gigantyczne zagrożenie. Dlatego też kierowca podjął błyskawiczną decyzję – wezwał służby ratunkowe, lecz poinformował je, że spróbuje wyjechać ciężarówką z miasta.

Do pokonania były około trzy kilometry, a w międzyczasie w naczepie wystrzeliło już drugie koło. Zagrożenie było tak duże, że służby ratunkowe od razu zaapelowały do mieszkańców, zabraniając wychodzenia z domów i nakazując zamknięcie okien. Ostatecznie jednak ciężarówka zdołała wyjechać z terenu zabudowanego, zatrzymując się na lokalnej drodze. Tam kierowca w końcu wyskoczył z kabiny, a strażacy od razu zajęli pożarem, nie dopuszczając do wybuchu.

Po przemyśleniu swojego wyczynu kierowca miał podobno stwierdzić, że jest raczej „szaleńcem ze Schrobenhausen”, a nie „bohaterem ze Schrobenhausen”.

Źródło: facebook.com/feuerwehrschrobenhausen

Dodaj komentarz