fbpx

Zwykły chłopak powstrzymał mordercę. Reakcja internautów przeszła wszelkie oczekiwania!

Kilka lat temu na terenie uniwersytetu w Seattle 26-letni Aaron Ybarra otworzył ogień zabijając jedną osobę i raniąc trzy. Ofiar byłoby więcej, gdyby nie bohaterskie zachowanie Jona Meisa, który obezwładnił napastnika. Internauci błyskawicznie zareagowali na pojawienie się nowego idola i docenili jego poświęcenie.

W ostatni czwartek w USA doszło do kolejnej strzelaniny, ale tym razem ilość ofiar została ograniczona dzięki niezwykłej odwadze 22-letniego studenta. Jon Meis obalił zamachowca, użył gazu pieprzowego i go rozbroił. W tym momencie dołączyli do niego kolejni studenci, którzy pomogli utrzymać bandytę i przekazać go przybyłej policji.

2

Media szybko obiegły zdjęcia ze zdarzenia wraz z nazwiskiem bohatera. Okazało się, że zamach wydarzył się na dwa tygodnie przed ślubem Meisa i tutaj internauci znaleźli miejsce na wykazanie swojej wdzięczności.

3

Ktoś znalazł listę prezentów ślubnych zarejestrowaną przez młodą parę i anonimowi ludzie zaczęli kupować podarki. Zupełnie obcy ludzie zaczęli rozpowszechniać link do listy i zachęcać do kupowania prezentów.

4

W ciągu kilku godzin niemal cała lista młodej pary została wykupiona.

5

Kiedy okazało się, że nie ma już jak podziękować bohaterowi, Jessamyn McIntyre, który twierdzi, że nie zna Meisa, a zrobił to z chęci dodatkowej pomocy, założył crowdfundingową stronę przeznaczoną do zbiórki pieniędzy na potrzebę zorganizowania młodym wycieczki poślubnej. Projekt przewidywał zebranie 5 000 dolarów, w momencie zamknięcia tego artykułu zebrano już ponad 43 000 dolarów.

6

7

Jak widać – dobro powraca, a wielka mobilizacja nieznajomych ludzi przywraca wiarę w ludzkość.

Źródło: http://joemonster.org/art/28050/Zwykly_chlopak_powstrzymal_morderce_a_nagrode_dostanie_od_anonimowych_internautow

 

 

 

 

Dodaj komentarz