fbpx

18-letni Polak wygrał włoski “Mam Talent 2018”

18-letni Marcin Patrzałek z Kielc wygrał 5 edycję włoskiego talent show!. Polak zachwycił publiczność i jury programu niezwykłą grą na gitarze.

„Tu Si Que Vales” to program typu talent show nadawany przez włoską telewizję Canale 5.  Po finałowym występie Marcina Patrzałka zarówno publiczność w studio, jak i jury zgotowało mu owację na stojąco. 18-letni Polak na swojej akustycznej gitarze w mistrzowskim stylu wyczarował dźwięki flamenco. Jurorzy nie szczędzili mu słów zachwytu. Patrzałek w finale otrzymał 54 procent głosów publiczności.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałabym powiedzieć coś więcej po włosku, ale nie umiem. Non posso!” – mówił tuż po ogłoszeniu wyniku.

Dobra passa towarzyszy młodemu muzykowi mu od dawna. Trzy lata temu w wielkim stylu wygrał polski show „Must Be the Music”. Był wtedy najmłodszym uczestnikiem finału. Na publiczności olbrzymie wrażenie zrobiło wykonane jakby na jednym oddechu „Asturias” Issaca Albeniza. „Paganini gitary” − powiedziała o nim zasiadająca wtedy w jury Kora. „To był pierwszy krok w mojej muzycznej przygodzie, krok w stronę dojrzałości” – powiedział później Patrzałek.

Trzy tygodnie temu furorę w internecie zrobiło jego wykonanie V Symfonii Ludwiga van Beethovena ze słynnym motywem losu. Film wyemitowany na Facebooku Classic FM, brytyjskiego radia internetowego poświęconego muzyce poważnej, wyświetlony został kilkanaście milionów razy.

Na swojej stronie internetowej Marcinpatrzalek.com artysta napisał, że doszedł do tej techniki samodzielnie.

„Najpierw oglądałem najlepszych wykonawców fingerstyle’u na YouTubie i starałem się ich naśladować, a później, gdy już poczułem się w tym pewnie, zacząłem dodawać własne pomysły i innowacje. Chodziło mi o to, aby mój styl gry był rozpoznawalny i można go było odróżnić od gry innych wykonawców.”

Dodaj komentarz