fbpx

Efekt kwarantanny – niesamowity widok na Himalaje z Indii uchwycony przez fotografów

21-dniowy nakaz izolacji w Indiach, mający na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zatrzymał cały kraj, wpływając na gospodarkę i narażając na niebezpieczeństwo źródła utrzymania obywateli. Jednak jak się okazuje, kwarantanna nie jest wcale taka zła – przynajmniej dla Matki Natury. Jako że praca zakładów przemysłowych i środków transportu ustała, zanieczyszczenie w całych Indiach radykalnie spadło, odsłaniając niesamowity widok Himalajów.

 

Cudowny widok po 30 latach

Jednym z najbardziej odczuwalnych skutków kwarantanny okazała się redukcja poziomu zanieczyszczenia na świecie. 3 kwietnia mieszkańcy Jalandharu w Pendżabie odkryli o poranku niebywały widok pokrytego śniegiem pasma Himalajów.

Zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i smogu sprawiło, że Himalaje są teraz widoczne gołym okiem. Różnego rodzaju portale społecznościowe zostały zasypane niesamowitymi zdjęciami, jako że coraz więcej mieszkańców ujrzało całe pasmo Himalajów. Jak twierdzą, ten niewiarygodny widok był ostatnio widoczny prawie 30 lat temu.

„Czarujący widok gór Dhauladhar z mojego domu, Kharar, Mohali, Pendżab, dzięki lepszej jakości powietrza i obniżonemu poziomowi zanieczyszczenia” – pisze Rohit Wadhwa na Twitterze.

Wiele miast w Indiach także odnotowało poprawę jakości powietrza jako skutek kwarantanny całego kraju. Internauci dzielą się pięknymi zdjęciami tego rzadkiego widoku na Himalaje, wyraźnego dowodu na obniżone zanieczyszczenie.

 

 

 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło:   sciencetimes.com

Dodaj komentarz