fbpx

Przytulanie się do krów – nowy trend w odnowie biologicznej z bardzo pozytywnym wpływem na zdrowie

Czy potrafisz sobie wyobrazić przytulanie się do ogromnego zwierzęcia? Większość ludzi boi się tak masywnych zwierząt, dajmy jednak szansę naukowcom, żeby pomogli nam zmienić do nich podejście… Czy słyszałeś kiedyś o przytulaniu krów? To obecnie bardzo popularny trend, a zdaniem ekspertów jest to też korzystna metoda na odnowę biologiczną.

Mountain Horse Farm w stanie Nowy Jork zaprasza gości do wypróbowania „Horse & Cow Experience”. Klienci mają szansę spędzić trochę czasu z dużymi zwierzętami, mogą je także głaskać i szczotkować. Jeśli natomiast nie jesteś zainteresowany zabawą z krowami, możesz po prostu się do nich przytulić. Temperatura ciała krów jest wyższa niż nasza. Krowy mają też niższe tętno. Przytulanie się do krów zapewnia więc bardzo relaksujące doświadczenie. Przytulanie się do zwierząt redukuje stres i pomaga nam połączyć się z naturą. Według Mountain Horse Farms konie i krowy mają specjalny język ciała, którym komunikują się z ludźmi. Mogą empatycznie wyczuć twoje szczęście, smutek czy niepokój. Zwierzęta te nie będą cię też oceniać.

Spędzanie czasu ze zwierzętami zapewnia relaks, przynosi uzdrowienie, większą świadomość,  poczucie komfortu, ćwiczy uważność oraz pomaga poprawić naszą asertywność i pewność siebie. Pożegnaj się, więc ze swoimi obawami. Na taką sesję możesz także zaprosić znajomych i wspólnie z nimi poprzytulać się trochę do krów!

Mario Becker, behawiorysta i ekspert w kwestii zachowań zwierząt, wypowiadał się o tym nowym trendzie i jego wpływie na krowy. Według niego krowy są zwierzętami często posługującymi się “ucieczką”, nie są więc „zaprojektowane” żeby przytulać się z ludźmi. Jednak właściciele z Mountain Horse Farm wyjaśniają, że ich krowy są kochane i dobrze traktowane. Wyjaśniają, że krowy i konie prowadzą normalne i szczęśliwe życie w stadach, tak jakby żyły na wolności.

 

Źródło: healthyfoodhouse.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz