fbpx

Sukces 17-letniego Polaka. Zagra w finale juniorskiego turnieju Rolanda Garrosa

17-letni Tomasz Berkieta awansował do finału juniorskiego turnieju Rolanda Garrosa. W półfinale tego prestiżowego turnieju zawodnik z Warszawy pokonał Włocha Lorenza Carboniego wynikiem 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (10:4). W finale zmierzy się z 18-letnim Amerykaninem, Kaylanem Bigunem.

W pierwszym secie rywalizacja między Polakiem a Włochem była bardzo zacięta. Tomasz Berkieta i Lorenzo Carboni stracili po jednym gemie serwisowym, więc o wyniku musiał zadecydować tie-break. 17-latek z Warszawy zachował więcej spokoju i wygrał tę partię 7:3.

Sukces 17-latka z Warszawy

W drugim secie zawodnicy nadal walczyli równo, lecz tym razem lepszy okazał się Włoch, wygrywając 6:4, doprowadzając do remisu.

Trzeci set był niezwykle emocjonujący, zobaczyliśmy aż cztery przełamania. Choć Carboni był blisko zwycięstwa, Berkieta obronił trzy piłki meczowe. Ostatecznie o wygranej zdecydował super tie-break, w którym triumfował zawodnik z Warszawy.

Finał juniorskiego French Open — Polak zagra z Amerykaninem

Wygrywając super tie-break 10:4, 17-letni Berkieta zapewnił sobie miejsce w finale juniorskiego French Open. Jego przeciwnikiem będzie o rok starszy Amerykanin, Kaylan Bigun. Finał odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godzinie 13.

Tomasz Berkieta urodził się 21 lipca 2006 roku w Warszawie. Z tenisem związany jest od najmłodszych lat. Początkowo trenowała go jego matka, trenerka tenisa. Obecnie rozwija swoje umiejętności pod okiem Piotra Sierzputowskiego, byłego trenera Igi Świątek.

Dodaj komentarz