fbpx

Pierwszy na świecie zakład doświadczalny, który wyprodukuje cegły z dwutlenku wegla

Pierwszy na świecie próbny zakład doświadczalny w Newcastle, wypróbuje technologię, która zmieni emisję dwutlenku węgla w cegły dla przemysłu budowlanego.

Technologia karbonatyzacji mineralnej powiela i przyspiesza ziemski sposób topienia węgla.

Uniwerstytet w Newcastle, gigant chemiczny Orica i innowacyjna firma węglowa GreenMag Gripu poświęcili sześć lat na poszukiwanie sposobu jak na zawsze, bezpiecznie pozbyć się dwutlenku węgla. Dyrektor generalny MCi Marcus St John Dawe mówi, że produkt stały może zostać zamieniony w wiele różnych rzeczy, w tym materiały budowlane.

Możemy produkować miliony ton cegieł i bruku – ekologicznych produktów przyszłości – mówi Dawe. Mówi, że projekt ma na stałe zamieniać dwutlenek węgla i przez to nie gromadzić go atmosferze.

Dyrektor generalny Orica Ian Smith mówi, że technologia umożliwi każdej elektrowni na świecie gromadzenie emisji dwutlenku węgla i zamienianie jej w skałę. Mówi, że firma już gromadzi pewną ilość CO2 w zakładzie przemysłowym Kooragang Island.

To umożliwi nie tylko nam, jako firmie, ale wszystkim elektrowniom węglowym na całym świecie na modernizację i wyłapanie CO2. To alternatywne rozwiązanie. To może działać wszędzie, gdzie są elektrownie.

 

 

Źródło: http://www.abc.net.au/news/2013-08-23/world-first-pilot-plant-will-turn-carbon-dioxide-into-rock/4908324

 

 

Dodaj komentarz