fbpx

Jedna z restauracji w Katowicach uczy języka migowego

Pierwsze takie miejsce, w którym można zjeść i nauczyć się migać. Lokal Placek w Katowicach od miesiąca propaguje naukę j. migowego w postaci filmów na swoim facebooku i kanale na youtube. Zachęca do nauki w postaci promocji, która w każdą środę uprawnia do 30% zniżki na dowolne danie. Wymóg jest jeden! Należy zamigać hasło w j.migowym (hasło jest proste i pojawia się w każdym nowym filmie).

Nauka j.migowego to nie tylko komunikacja z osobami niesłyszącymi, ale również świetna forma rozwoju i praktyczna czasem zabawna forma kontaktu w życiu codziennym.

Dawid Czątkowski, właściciel restauracji:
„Chcieliśmy zwrócić uwagę społeczeństwa na mniejszość osób niesłyszących czy słabosłyszących posługujących się j.migowym, która żyje wsród nas. W naszym społeczeństwie istnieje pewna niewidzialna bariera, która jest pomiędzy osobami słyszącymi a niesłyszącymi, bariera trudna do przeskoczenia dla osób głuchych. My wychodzimy z taką akcją, nauczenia osób słyszących migowego, żeby tą barierę przełamywać. A znajomość kilku podstawowych gestów, alfabetu i zasad w j.migowym nie jest specjalnie trudne, a może wiele ułatwić. W kolejnych filmikach postaramy się przedstawić praktyczne wykorzystanie j.migowego w życiu codziennym. A naszym szczytem marzeń jest doprowadzenie do regularnego migania w Placku i częstych spotkań osób słyszących z niesłyszącymi :)”
Warto wspomnieć, że Placek jest wyjątkowy również z innego powodu. Ściąga do siebie mniejszości kulinarne – to pierwsza plackarnio-naleśnikarnia w Polsce, która serwuje dania całkowicie bezglutenowe i bez cukru.

Dodaj komentarz