fbpx

Niezwykła historia przyjaźni. Kevan zwiedził świat na plecach swoich kompanów

Kevan Chandler ma fantastycznych przyjaciół, którzy pomogli mu spełnić marzenia. Mężczyzna cierpi na rzadką chorobę, która nie pozwala mu samodzielnie się poruszać.  Jednak dzięki swoim kompanom przeżył przygodę życia i zwiedził świat, docierając nawet do trudno dostępnych miejsc.

Kevan ma dwoje rodzeństwa i jest drugim dzieckiem w rodzinie, u którego zdiagnozowano SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

— Mama i tata pomogli nam żyć pełnią życia, dzięki czemu jako dorosły zachowałem dla siebie ten sam standard we wszystkim, co robię — wspomina Kevan.

Radość z życia

Kevan jest najmłodszy z całej trójki szalenie kreatywnych dzieci. Mimo choroby rodzice wspierali i pielęgnowali w nich radość z życia i ciekawość świata. Razem z siostrą ścigali się na wózkach inwalidzkich, a starszy brat zawsze bawił się z nimi.

Radość życia Kevana jest niezwykle zaraźliwa. Nigdy nie uważał swojej choroby za przeszkodę, co pozwoliło mu na poznanie sześciu wspaniałych przyjaciół. Cała grupa marzyła o tym, by zwiedzić świat.

Z przyjaciółmi na koniec świata

Kiedy Kevan i jego przyjaciele postanowili wyruszyć wspólnie na wyprawę dookoła świata, postanowili zrobić to bez wózka inwalidzkiego.

Grupa znalazła kreatywny i jednocześnie ryzykowny sposób, aby Kevan mógł cieszyć się wycieczkami razem z nimi. Pomogli zaprojektować specjalny plecak z nosidełkiem, aby zapewnić mu bezpieczną podróż.

Wyprawa marzeń

Kevan postanowił zaryzykować i złożyć swój los w ręce przyjaciół. Mężczyzna zostawił wózek w domu i bez wahania udał się z całą grupą na lotnisko. Było warto.

Niesamowite podróże w doborowym towarzystwie były spełnieniem marzeń Kevana. Każdy dzień był pełen nowości i ekscytujących doświadczeń. Cała grupa doskonale się bawiła i wysiłek był wart każdej drobnej niedogodności.

 

— Jestem wielkim fanem życia pełnią życia. Wiele osób to słyszy i myśli, że mam na myśli wspinaczkę na górę lub trekking po Wielkim Murze Chińskim. Te rzeczy są zabawne, ale najpełniejsze, najbogatsze, najbardziej szalone, najbardziej zabawne i pełne przygód życie, jakie możemy wieść, dzieje się, gdy stawiamy innych przed sobą — mówi Kevan.

Miłość w podróży

Przyjaciele mieli okazję tańczyć na ulicach Paryża, wędrować po angielskiej wsi, a nawet wspiąć się na wyspę Skellig Michael u wybrzeży Irlandii! Kiedy Kevan najmniej się tego spodziewał, poznał swoją życiową partnerkę.

Podczas podróży po Chinach, Kevan z przyjaciółmi spędził tydzień w ośrodku opieki dla niepełnosprawnych. Tam poznał Katie, kobietę swoich marzeń, która pracowała dla organizacji non-profit. Po dwóch latach znajomości para wzięła ślub.

Przyjaciele Kevana nie tylko pomogli mu spełnić marzenia, ale na nowo zdefiniowali podróżowanie. Plecak, który zaprojektowali, dziś używany jest na całym świecie i wielu osobom zupełnie odmienił życie.

Dodaj komentarz