fbpx

Największa na świecie elektrownia słoneczna powstała w Kalifornii

Energia alternatywna staje się coraz bardziej pożądana ze względu na rosnący poziom zanieczyszczenia ziemskiej atmosfery. Na świecie powstają kolejne elektrownie słoneczne a największa z nich powstała właśnie w Kalifornii.

Dotychczas ilość gigawatów generowanych z alternatywnych źródeł energii, nie była bardzo duża w ogólnym bilansie. Ważnym krokiem w kierunku zmiany tego stanu rzeczy będzie uruchomienie największej i najpotężniejszej na świecie elektrowni słonecznej o mocy nominalnej 550 megawatów.
Nowa elektrownia nazywa się Topaz Solar Farm i znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia. Panele solarne zajmują tam aż 25 kilometrów kwadratowych. Zdolność generowania aż 550 megawatów energii nie ma precedensu dla energii słonecznej. Niektóre elektrownie atomowe produkują niewiele więcej megawatów.

Elektrownia Topaz zapewni energię elektryczną dla 160 tysięcy domów i odbiorców przemysłowych w jej okolicy. Koszt budowy wyniósł około 2,5 miliardów dolarów. Siłownia ta pozostanie największą na świecie elektrownią solarną, jednak już niedługo…. w ramach tego samego projektu, w tym roku rozpocznie pracę kolejna elektrownia tego typu na terenie USA, ale o jeszcze większej mocy.

ARVE Error: Need Provider and ID to build iframe src.

Źródło: greentechmedia.com

Dodaj komentarz