fbpx

Oto, jak za pomocą podgrzanej skarpetki z solą morską wygasić infekcję i ból ucha

Infekcje ucha są dość powszechne, szczególnie u małych dzieci. Towarzyszące im silny ból i dyskomfort mogą być niezwykle uciążliwe oraz powodować problemy ze snem i jedzeniem. Powodem tych nieprzyjemnych dolegliwości jest stan zapalny oraz wzrost ciśnienia. Może również pojawiać się szereg innych towarzyszących objawów, jak ból zatok i gardła.

Choć wielu z nas ucieka się do antybiotyków, kropli i innego rodzaju medykamentów, okazuje się, że możemy zakończyć te męczarnie w bardzo prosty sposób… sposobem naszych babć – jedyne, czego potrzebujemy to skarpetka i trochę soli morskiej.

Składniki:

  • bawełniana skarpetka
  • 1,5 szklanki soli morskiej

 

Przygotowanie:

Do skarpetki wsypujemy sól i zawiązujemy tak, by nic się nie wysypało. Podgrzewamy ją na patelni lub w garnku przez 4-6 minut na średnim ogniu.

Tak przygotowany okład przykładamy do chorego miejsca. Ciepło uśmierzy ból i pomoże w leczeniu infekcji, a sól morska ma właściwości antyseptyczne i wchłania toksyny oraz wilgoć z ucha.

Ten prosty sposób działa zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jest naturalny, tani i skuteczny. Warto go znać i wypróbować!

 

Źródło: healthyfoodhouse.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz