fbpx

Strażacy przez 3 godziny niosą gajowego przez las, żeby ostatni raz mógł pobyć na łonie natury

Nie jest łatwo przetransportować kogoś na łóżku szpitalnym przez las – ale grupa strażaków dokonała tego, a wszystko to dla pacjenta z hospicjum, który marzył o pobyciu na łonie natury ten ostatni raz.

Edward Reis był strażnikiem leśnym, niestety stwardnienie rozsiane zmusiło go do spędzenia ostatnich lat życia w hospicjum. Cały ten czas, jako miłośnik natury, marzył o zielonej roślinności Waszyngtonu.

Podczas swojego pobytu w hospicjum w Kirkland, ten 62-letni pacjent nie był w stanie wychodzić na zewnątrz aż do marca 2014 roku, kiedy to zwierzył się jednemu z pracowników, że marzył o odbyciu ostatniej wycieczki przez jeden z jego ukochanych miejscowych parków.

Pracownicy hospicjum od razu wzięli się do pracy, chcąc spełnić życzenie Reida. Skontaktowali się z dowództwem straży pożarnej w hrabstwie Snohomish i poprosili o wsparcie. Dzięki pomocy kilku strażaków, którzy zgłosili się na ochotników, Reida zabrano na spokojną wyprawę przez Meadowdale Beach Park w Edmonds.

Przez 3 godziny, strażacy nieśli Reida i jego łóżko szpitalne przez las. Od czasu do czasu zatrzymywali się przy strumieniach i na polanach, żeby ten mógł w spokoju podziwiać krajobraz, a nawet zbierali gałązki cedru, aby były gajowy mógł lepiej poczuć ich zapach.

“Kółka łóżka szpitalnego przypominają te od wózka sklepowego, są bardzo małe, a szlak wędrowny nie był wcale łatwy. Zatrzymywaliśmy się co pewien czas, a on wszystkiemu się przysłuchiwał” – powiedział pracownik hospicjum, Leah Gardner. – “Przez cały czas się uśmiechał. Mówił, że jest bardzo szczęśliwy i wdzięczny za to, co zrobiliśmy.”

Zrządzeniem losu, Reid odszedł krótko po swojej wyprawie, a jego opiekunowie mają nadzieję, że jego historia sprawi, że ludzie docenią spełnienie, jakie daje praca w hospicjum.

“Ludzie czasem myślą, że praca w hospicjum jest przygnębiająca”, wolontariusze pisali później na Facebooku. – “Jednak ta historia… pokazuje, jak wiele satysfakcji przynosi opiekowanie się umierającym człowiekiem.”

Źródło: goodnewsnetwork.org

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

 

Dodaj komentarz