fbpx

Jeździ po Polsce i nagrywa filmy. Bengalczyk rozsławia nasz kraj w Azji

„Shobuz World” to kanał podróżniczy, który rozsławia nasz kraj za granicami. A konkretnie w Azji. Założycielem kanału jest sympatyczny Bengalczyk, który podróżuje po Polsce i zachwyca się jej urokliwym pejzażem.

Jahidul Islam, autor kanału Shobuz World i podróżnik pochodzący z Bengalu opuścił swój kraj po to, aby zwiedzać świat – w tym Indie i Włochy, w których zatrzymał się na dłużej. Kiedy Jahidul dotarł do Polski, postanowił zapuścić korzenie.

2021 r. jest już siódmym rokiem jego pobytu na polskich ziemiach. Nie myślcie jednak, że przestał podróżować. Jahidul nadal jeździ z kamerą w rękach po Polsce – czego efektem są krótkie filmy pokazujące nasz kraj z nowej perspektywy – azjatyckiego turysty i człowieka z zewnątrz. Bardzo możliwe, że w ten sposób Jahidul przyczynia się do promowania Polski jako miejsca przyjaznego turystom.

– Kocham życie, a moją misją jest być szczęśliwym i dawać szczęście. Teraz mieszkam w Polsce i pokażę Ci, jaki piękny jest ten kraj – wyjaśnił w jednym z filmów.

Do tej pory na kanale „Shobuz World” pojawiły się nagrania z Zakopanego, Krakowa, Szczawnicy, Wrocławia, Gdyni, Gdańska i Sopotu. W najbliższym czasie zapewne pojawią się nowe, w których Jahidul pokaże regionalną kuchnię, nasz język i spotykanych po drodze ludzi. Będziecie oglądać?

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Magazyn: RMF FM

Dodaj komentarz