fbpx

Prezydent Torunia nie krył łez „Wierzę, że nadejdą lepsze dni”

Prezydent Torunia Michał Zaleski był gościem popularnego programu internetowego „Onet Rano”. Jednym z tematów rozmowy była walka z epidemią koronawirusa. Gdy prezydent  zaczął opowiadać o zarażonych w Szpitalu Miejskim nie potrafił ukryć emocji.

-Najtrudniejsze jest to, że w tej chwili trzeba niezwłocznie uzupełniać stan osobowy w tym szpitalu, bo przecież tam są chorzy – opowiedział w programie.

Sytuacji w placówce medycznej jest trudna, a statystyki pogarszają się z każdym dniem. 2 kwietnia informowano o 22 zakażonych osobach na oddziale hematologii. Następnego dnia było to już 30 osób, z czego najwięcej chorych to pracownicy szpitala.

 

Na oddziale leczy się osoby z poważnymi chorobami krwi i systemów krwiotwórczych. Polityk wyjaśnił, że sytuacja jest wyjątkowo trudna, a życie ludzkie „w pełnym zagrożeniu”.

– To była bardzo emocjonalna rozmowa. Jestem, tak jak i cały Toruń, myślami przy wszystkich dotkniętych tą straszną chorobą. Dołożę wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo torunianom i toruniankom. Wierzę, że nadejdą lepsze dni – wyznał prezydent Torunia za pośrednictwem Facebooka.

 

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło:  wprost.pl

Dodaj komentarz