fbpx

W tym barze nie ma drinków. Są kroplówki! Pierwszy „bar kroplówkowy” w Bydgoszczy

Powstający w Bydgoszczy VitaDrip będzie pierwszą w regionie kliniką witaminową. Na świecie istnieje ich z powodzeniem bardzo wiele, w Polsce na razie jest kilkanaście – działają między innymi w Warszawie, Łodzi i Krakowie. W sobotę w Bydgoszczy zostanie otwarta pierwsza w województwie. Mowa o klinice witaminowej, określanej też czasem mianem „baru kroplówkowego”. Nazywa się VitaDrip i będzie działała w bydgoskim Centrum Zdrowia „Łaźnia Miejska” przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 2 w Bydgoszczy. Na czym polega jej idea?

Chodzi o bezpośrednie dostarczenie mikroelementów do organizmu za pomocą wlewu dożylnego. Każdy zabieg jest poprzedzony badaniem i wywiadem lekarskim.
Kto będzie mógł skorzystać z propozycji witaminowej kliniki? – Są cztery główne grupy odbiorców – odpowiada dr Maurycy Araszkiewicz i wymienia. – Pierwszą z nich są aktywni sportowcy, którzy zazwyczaj suplementują się doustnymi preparatami. Większość substancji odżywczych w nich zawartych w ogóle się jednak nie wchłania. Kroplówka pozwala na niemal natychmiastową regenerację po wysiłku i nawodnienie, a organizm wchłania 100 procent mikroelementów. Kolejną grupą są ci, którzy chcą zadbać o swój wygląd. – Mówimy o poprawie struktury włosów, skóry, paznokci i ogólnie witalności – informuje Araszkiewicz. – Z tego typu infuzji w klinikach w Stanach Zjednoczonych korzystają między innymi aktorzy i celebryci. Każda kroplówka jest indywidualnie dobierana do potrzeb pacjenta. Infuzje mogą być również stosowane wspomagająco u osób chorych na przykład na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, u cierpiących z powodu alergii czy migren lub u tych, którzy przeszli zabiegi chirurgiczne. – Ale nie tylko – dodaje twórca kliniki. – Z infuzji mogą też korzystać np. pacjenci leczeni onkologicznie, którzy po długotrwałej chemioterapii muszą uzupełnić stracone substancje, a także osoby osłabione, zestresowane, z problemami z koncentracją czy z pierwszymi oznakami przeziębienia.
Czytaj więcej na:  pomorska.pl

Foto:  Freeimages.com

Dodaj komentarz