fbpx

Debiutancka płyta na 85. urodziny. Singiel Dalajlamy ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń

Duchowy przywódca Tybetu, Dalajlama Tenzin Gjaco nagrał płytę muzyczną, która zawiera mantry i fragmenty buddyjskich nauk. Płyta ukaże się w przyszłym miesiącu i wesprze organizacje rozwoju duchowego.

Nagranie płyty muzycznej to pomysł jego uczennicy i propagatorki buddyzmu, Junelle Kunin. Nowozelandka przedstawiła mu projekt, a na odpowiedź nie musiała długo czekać. Dalajlama przyjął go z wielkim entuzjazmem i wkrótce przeszedł do realizacji.

– Był bardzo podekscytowany, nigdy nie słyszałam, żeby mówił o czymś w podobny sposób. Zaczął mi wyjaśniać, jak ważna jest dla niego muzyka. Pochylił się do przodu, jego oczy błyszczały, palce ocierały się o siebie, a on opowiadał, jak dźwięki mogą pomagać ludziom, przełamywać bariery i przybliżać nas do naszej prawdziwej natury – wyznała Junelle Kunin w rozmowie z agencją Associated Press.

Na płycie przywódcy duchowego pojawi się aż 11 utworów, które będą zawierały zarówno mantry buddyjskie jak i fragmenty nauk. Muzyka została zaaranżowana na 30 różnych instrumentów. Producentem płyty jest mąż pomysłodawczyni projektu. Na płycie gościnnie pojawi się również sławna gitarzystka z północnych Indii, Anoushka Shankar.

Pierwszy singiel trafił do sieci już 8 czerwca. „Compassion” to utwór instrumentalny z elementami nauk buddyjskich o potrzebie współczucia. Do dnia dzisiejszego, pieśń została odtworzona na YouTube już ponad 365 mln razy. Wynik ten wciąż rośnie.

 

Płyta „Inner World” pojawi się na półkach sklepowych 6 lipca – w dniu 85. urodzin Dalajlamy. Środki ze sprzedaży wesprą organizacje zajmujące się duchowym rozwojem: Mind & Life Institute oraz Social, Emotional and Ethical (SEE) Learning.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: papaya.rocks.pl

 

 

One thought on “Debiutancka płyta na 85. urodziny. Singiel Dalajlamy ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń

Dodaj komentarz