fbpx

Chcesz postawić dom w 48 godzin? Wydrukuj go

Nowoczesny i w pełni ekologiczny dom ma powierzchnię dwupokojowego mieszkania. Projekt jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania, w pełni wykorzystujące naturalne zasoby ziemi. Nie dość, że jego „budowa” trwa zaledwie dwa dni, to niemal w całości podlega on recyklingowi.

Powrót do natury

Dom został stworzony jako odpowiedź na potrzeby mieszkaniowe ludzkości. Jest dedykowany dla osób chcących żyć w zgodzie z duchem ekologii. Badania rynku nieruchomości wykazują, że klienci coraz częściej interesują się nieruchomościami, które otoczone są zielenią. Powodem zmian na rynku mieszkań jest zapewne duszący ludność miast smog oraz dająca się wszystkim we znaki pandemia. Dlatego czeska pracownia „Provok” poszła o krok dalej i stworzyła mikrodom umieszczony na wodzie.

 

Z czystym sumieniem i pełną kieszenią

Tradycyjne prace remontowe i budowlane zostały w tym przypadku zastąpione technologią druku 3D. Pomysłowość członków zespołu pozwoliła na nawet 50% oszczędność kosztów, w porównani z dotychczas dostępnymi metodami.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów czeski dom przyszłości jest niezwykle funkcjonalny, a jego futurystyczne wnętrze z pewnością konkurować może z dostępnymi obecnie na rynku nieruchomości mieszkaniami. Budowla o powierzchni 43 metrów kwadratowych, oparta jest na rozwiązaniach do złudzenia przypominających te zastosowane w pontonie. W środku mieści się toaleta, przytulny salon z aneksem kuchennym i sypialnia. Okrągłe okna budynku na myśl przywodzą kajutę statku. Nic w tym dziwnego, projekt ten w zamyśle zlokalizowany jest na wodzie, więc swoim wyglądem nawiązuje do morskiego świata.

Mieszkanie jest w pełni samowystarczalne, ponieważ wyposażono je w system odzyskiwania energii i oczyszczania zużytej już wody. Na pokrytym zielenią dachu znajdują się zbiorniki służące do retencjonowania wody deszczowej. Materiał użyty do budowy po latach można poddać recyklingowi i zbudować z niego nowy dom.

Pierwszy prototyp powstanie już w czerwcu, dlatego z niecierpliwością czekamy na efekty prac.

 

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: noizz.pl

 

 

Dodaj komentarz