fbpx

Strażacy uratowali psa który wpadł lodowatej wody

Strażacy z OSP Barciany uratowali psa, pod którym na Jeziorze Arklickim załamał się lud. Zwierzę było zmarznięte i wycieńczone, druhowie okryli je własnymi ubraniami.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, strażacy z Barcian otrzymali wezwanie do o psa topiącego się w jeziorze w miejscowości Mołtajny w powiecie kętrzyńskim. Pod zwierzęciem załamał się lud, około 50 m od linii brzegowej.

Jezioro spowite było cienkim lodem, który pękał na brzegu pod stopami. Do akcji ratowniczej użyto sań lodowych, które pozwoliły bezpiecznie dotrzeć do tonącego psa. Strażacy wydobyli go z przerębla, przetransportowali w bezpieczne miejsce na brzegu i zabezpieczyli przed wychłodzeniem.

– Był tak wycieńczony, że okryliśmy go swoimi ubraniami – relacjonował dowódca akcji Grzegorz Kowalczuk

Uratowane zwierze to średniej wielkości suczka, mieszaniec w typie owczarka niemieckiego. Wabi się Aza.

Pies prawdopodobnie uciekł z gospodarstwa, strażacy przekazali zwierzę właścicielowi, którego zobowiązali do wezwania lekarza weterynarii.

Nie była to pierwsza tego typu akcja udzielania pomocy zwierzętom, przeprowadzona przez strażaków z OSP w Barcianach. Wcześniej m.in. uwalniali oni przymarznięte na stawie łabędzie i pomagali rannym bocianom, które przekazywali do ośrodka rehabilitacji dzikich ptaków.

Dodaj komentarz