fbpx

Ks. Isakowicz-Zaleski wygrywa walkę z rakiem

Od kilku miesięcy ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski walczy z rakiem. Ta groźna choroba dotknęła jednego z najbardziej szanowanych polskich kapłanów. Na szczęście, nowotwór, choć złośliwy, nie miał przerzutów.

Wygląda na to, że walka księdza Tadeusza z chorobą idzie w dobrym kierunku. Podczas swojego wystąpienia w “Wieczornym Expresse” odpowiedział na pytanie dotyczące jego stanu zdrowia. W ciągu ostatnich miesięcy poddawany był hormonoterapii, a później także naświetlaniom. Wydaje się, że leczenie przynosi efekty.

— Zdecydowanie czuję się lepiej i mam nadzieję na pełne wyzdrowienie. Teraz borykam się jedynie z efektami ubocznymi leczenia — powiedział ksiądz Tadeusz.

Podczas rozmowy, duchowny nie krył krytyki w stosunku do polskiego systemu zdrowia. Chociaż wyrażał wdzięczność wobec medyków, krytykował strukturę ich pracy.

— Niestety nasz system zdrowia cierpi na poważne dolegliwości. Wielu pacjentom trudno uzyskać potrzebną pomoc z powodu olbrzymich kolejek i długiego oczekiwania na wizytę. Jednak nie winię za to lekarzy ani pielęgniarek, którzy robią co w ich mocy — podkreślił ksiądz.

Mamy nadzieję, że ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wkrótce wróci do pełni zdrowia i będzie mógł dalej działać jak przed chorobą.

Dodaj komentarz