fbpx

To najszybszy traktor na świecie! Jest szybszy niż wiele sportowych samochodów [VIDEO]

JCB Fastrac Two to uproszczony i ulepszony traktor JCB Fastrac, który może osiągnąć prędkość nawet do 247 km na godzinę.

Jeśli kiedykolwiek jechałeś za ciągnikiem, dobrze wiesz, że nie są to szybkie pojazdy. Są budowane z myślą o mocy, a nie prędkości, ale co by się stało, gdyby ktoś chciał sprawić, żeby traktor jechał naprawdę szybko?

 

Kilka lat temu zespół angielskiego producenta ciągników JCB postanowił to zrobić i udało mu się ustanowić rekord Guinnessa dla najszybszego ciągnika na świecie dzięki zmodyfikowanej wersji firmowego ciągnika Fastrac.

W ciągu dwóch dwukilometrowych biegów osiągał średnią prędkość 217,6 km na godzinę i maksymalną prędkość 247 km na godzinę.

Napędzany 7,2-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem JCB Dieselmax, bijący rekordy Fastrac Two miał moc szczytową 1016 KM wspieraną przez ponad 2500 Nm momentu obrotowego. To imponujące liczby, ale pamiętaj, że nawet w rozebranej formie to coś ważyło aż pięć ton, więc zespół musiał opracować innowacyjne rozwiązania poprawiające aerodynamikę, aby osiągnąć swoje cele.

„Sprawienie, aby pięciotonowy ciągnik bezpiecznie osiągnął prędkość 140 km na godzinę i ponownie się zatrzymał, nie jest łatwym zadaniem” — powiedział Tim Burnhope, dyrektor ds. innowacji i wzrostu w JCB. „Wszyscy jesteśmy dumni, że nie tylko osiągnęliśmy te cele, ale je przekroczyliśmy”.

 

Źródło: f7dobry.com

Dodaj komentarz