fbpx

„Alchemik” Paulo Coelho zostanie zekranizowany

Najsłynniejsza powieść brazylijskiego pisarza zmierza na ekrany! Jednym z producentów filmu będzie amerykański piosenkarz i aktor Will Smith. 

Najważniejsza książka Coelho, bestsellerowy przebój, przetłumaczony na przeszło 50 języków. Na całym świecie sprzedało się ponad 100 milionów egzemplarzy „Alchemika”. I wreszcie książka Paulo Coelho trafi na ekrany! Prace na planie filmowym mają się zacząć jeszcze we wrześniu tego roku. W główną rolę Santiago, pasterza, który wyruszy do Egiptu w poszukiwaniu skarbu, ma wcielić się znany z „Normalnych ludzi” i „Rodziny Borgiów” Sebastian de Souza. Na ekranie partnerować mu będą m.in. Tom Hollander, Shohreh Aghdashloo, Jordi Molla, Youssef Kerkour i Ashraf Barhom. Reżyserem widowiska został Kevin Frakes, dotychczas pełniący rolę producenta w takich filmach jak „Johny Wick”, „Ukryte piękno” i „Nocny Łowca”. Za produkcję filmu odpowiedzialny będzie m.in. Will Smith.

Nie jest to pierwsze podejście do adaptacji filmowej „Alchemika”. Przymiarki do ekranizacji były podejmowane już w 1994 roku, chwilę po ukazaniu się książki. Jak dotąd żadna z prób nie zakończyła się sukcesem.

 

Źródło: lubimyczytac.pl

Dodaj komentarz