fbpx

Przejechał rowerem całą Polskę, aby spełnić marzenie i stanąć na Śnieżce

Pan Henryk Chrzanowski ma 70 lat i wielkie marzenia. Jednym z nich było to, aby stanąć na szczycie Śnieżki. Aby je spełnić, 70-latek samotnie przejechał całą Polskę. Podróż nie była lekka, miał problemy z noclegiem, lecz znaleźli się dobrzy ludzie, którzy mu pomogli. Gdy dotarł do Karpacza, nie znalazł nikogo, kto zechciałby przechować mu rower na czas wejścia na szczyt, więc wtargał się z nim na samą Śnieżkę!!!  Człowiek zmotywowany, napędzany wielkim marzeniem, jest w stanie sięgnąć gwiazd! Nie liczy się wtedy ani jego wiek, ani przeciwności losu, w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu potrafi wznieść się wysoko! Ogromny szacunek dla Pana Henryka Chrzanowskiego z Kołobrzegu, trzymamy kciuki za kolejne wielkie zrealizowane marzenia!

Pan Henryk odbył swoją wyprawę w sierpniu 2020 roku. Mieszkający w Złocieńcu senior postanowił zorganizować wyprawę w góry. Nie była to jednak zwykła wyprawa. Trasę pokonał rowerem.
Rajd rowerowy z Kołobrzegu do Karpacza podzielił na cztery etapy. Pan Henryk rozpoczął od Kołobrzegu.

Pierwszy etap: Kołobrzeg – Plaża – Molo przez Białogard – Połczyn Zdr – Złocieniec – Kalisz Pom – Drawno – Ogardy.

Drugi etap. Ogardy: Strzelce Kraj – Skwierzyna – Międzyrzecz – Šwiebodzin – Sulechów.

– Ze względu na roboty przy remoncie mostu musiałem 12 km pojechać dodatkowo do miejscowości Pomorsko, żeby promem rzecznym przepłynąć rzekę Odrę. Potem jechać dalej przez Zieloną Górę do Kożuchów – relacjonował podróżnik.

Trzeci etap: Kożuchów – Szprotawa – Bolesławiec – Lwówek Śląski – Wleń – Jelenia Góra – Karpacz.

Czwarty etap: Karpacz wraz ze zwiedzaniem miasta i wejście na szczyt szlakiem żółtym.

Trzeba pamiętać, że rowerzysta z ze Złocieńca jeszcze wrócił na wysłużonym rowerze do swojego miasta. 13 sierpnia Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski złożył Panu Henrykowi gratulacje i przekazał drobny upominek.

Dodaj komentarz