fbpx

10-letni Miłosz zamienił koperty z komunii na karmę dla zwierząt

Okazuje się, że wśród współczesnej młodzieży zdarza się spotkać dobroduszne i empatyczne dziecko. Do tego grona zalicza się Miłosz, który dokonał niewiarygodnej czynności podczas swojej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Dziesięcioletni Miłosz postanowił poświęcić swoje Pierwszą Komunię Świętą na coś więcej niż tylko otrzymanie duchowych błogosławieństw i gromadzenie komunijnych prezentów. Nie chciał patrzeć w przyszłość z pytaniem, gdzie zniknęły jego pieniądze Komunii. Zamiast tego, całą sumę pieniędzy, którą otrzymał od swojej rodziny, przeznaczył na pomoc zwierzętom.

Dokładnie, ten młody altruista postanowił przeznaczyć swoje prezenty na poprawę życia zwierząt w schronisku. Wraz z rodzicami, Miłosz przywiózł do schroniska w Czartkach pełny bagażnik karmy dla psów i kotów. Zakup tej karmy był możliwy dzięki prezentom, które otrzymał na Pierwszą Komunię Świętą.

To zaskakujące i wzbudzające szacunek zachowanie Miłosza jest kolejnym dowodem na rosnącą empatię wśród najmłodszych. Wcześniej udowodnili to dwaj uczniowie podstawowej szkoły w Wieruszowie, którzy również pokazali swoje altruistyczne tendencje. Chłopcy, z pomocą burmistrza, założyli własne stanowisko z lemoniadą. Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczyli na wsparcie lokalnego schroniska.

Te historie pokazują, że mimo iż młodsze pokolenie może być często krytykowane za ich zanurzenie w cyfrowych realiach, wśród nich znajdują się młodzi ludzie, którzy są pełni empatii i gotowi zrobić coś więcej dla swojej społeczności. Ich dobre serce i altruizm dają nadzieję na przyszłość, która będzie bardziej współczująca i troskliwa.

Dodaj komentarz