fbpx

Chcecie w Nowym Roku więcej podróżować? Zróbcie w noc sylwestrową to, co robią w Kolumbii

Noc sylwestrowa to noc wyjątkowa, magiczna, obfitująca w emocje i radość.  Jednak nie dla wszystkich jest oczywistym jak wiele przesądów i tradycji związanych jest z tą niezwykłą nocą kończącą rok. Nie trzeba wierzyć w zabobony, żeby wykorzystać te zwyczaje do świetnej zabawy z przyjaciółmi czy rodziną podczas świętowania nadejścia Nowego Roku.

Najbardziej znanym przesądem noworocznymjest twierdzenie: “Jaki sylwester, taki cały przyszły rok”. Z tego powodu warto zadbać o to, aby ta ostatnia impreza roku była udana i zgodna z oczekiwaniami. Koniecznie należy założyć nową bieliznę (bez zrywania metki) i wybrać wystrzałową kreację. Gwarantuje to powodzenie u przeciwnej płci w nadchodzącym roku. Samotne kobiety po północy powinny wsłuchać się dokładnie w rozmowy prowadzone w ich otoczeniu. Według zwyczaju, pierwsze usłyszane imię, będzie imieniem przyszłego partnera.

Absolutnie niedopuszczalne jest sprzątanie domu 31 grudnia. W tym dniu wymieciesz tylko z domu swoje szczęście. Posprzątać należy koniecznie wcześniej, a śmieci wynieść tylnymi drzwiami. Warto zadbać o to, aby lodówka była w sylwestra pełna. Przyniesie to dobrobyt w najbliższym roku. W sylwestra należy unikać również prania, aby uniknąć niedostatku.

Jeśli mijający rok nie należał do udanych i najlepiej byłoby zapomnieć o nim i o wszystkich przykrościach z jakimi się wiąże, to jest na to sposób. Należy spisać wszystkie zmartwienia na czerwonych kartkach i spalić je. Co zrobić, aby przywołać dobrą energię na następne 365 dni? Wystarczy, aby o północy najstarsza obecna osoba otworzyła drzwi lub okno, aby wypuścić z domu stary rok i wpuścić nowy wraz z życzliwymi duchami i pozytywną mocą.

 

A jakie zwyczaje towarzyszą sylwestrowej nocy na świecie?

Mieszkańcy Argentyny wierzą, że szczęście w nowym roku zapewnią sobie wchodząc w niego prawą nogą. Jak to wygląda w praktyce? Wszyscy zebrani na sylwestrowej imprezie stoją na lewej nodze, a wraz z wybiciem północy stawiają prawą nogę na podłodze.

U naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech, znajdziemy ciekawy zwyczaj, który nakazuje wszystkim świętującym napić się szampana z jednego kieliszka, ostatnia osoba rzuca go przez ramię tak, żeby się potrzaskał. Potłuczony kieliszek ma przynieść w nowym roku szczęście. Nasi północni sąsiedzi – Rosjanie, zapisują na kartce swoje życzenie, następnie palą ją i wrzucają do szampana, którego koniecznie trzeba wypić o północy.

W Salwadorze, by sprawdzić to przyniesie Nowy Rok, niezbędne okaże się jajko. W noc sylwestrową należy je rozbić, zostawić na noc, a rankiem sprawdzić jego formę. Kształt jest zapowiedzią tego, co przyniesie nowy rok.

Jak zapewnić sobie rok pełen wyjazdów? Mieszkańcy Kolumbii, którzy kochają podróże po północy okrążają dom z pustymi walizkami, a to zwiększa szanse na ciekawe podróże i wyprawy w Nowym Roku.

 

Źródło: prostoopodrozach.pl,  sylwestrowo.pl

Dodaj komentarz