fbpx

10 naprawdę dobrych wiadomości ubiegłego roku, które przywracają wiarę w człowieka. O kilku mogłeś nie słyszeć

Zdecydowana większość mediów karmi nas złymi informacjami i wpaja nam, że na świecie dzieją się straszne rzeczy, a w najbliższych dziesięcioleciach czeka nas ekologiczna zakłada. Redakcja Dobrych Wiadomości chce Was jednak zapewnić, że każdego dnia dzieją się rzeczy absolutnie zachwycające. Takie które przywracają wiarę w człowieka oraz udowadniają, że jesteśmy częścią większej całości. Choć nie pomieścimy wszystkich informacji, to wymienimy najważniejsze, które aż proszą się o podzielenie.

 

1.Szwecja

Szwedzi wpadli na pomysł społecznej inicjatywy, która może uratować życie. Każdy honorowy dawca krwi otrzyma wiadomość SMS, w momencie gdy pacjent z konkretną grupą krwi będzie potrzebował transfuzji.

 

2.Włochy
Białe nosorożce być może już wkrótce doczekają się potomstwa. Choć pozostały ich zaledwie dwie sztuki na całym świecie, międzynarodowe konsorcjum naukowców i ekologów ogłosiło w Cremonie we Włoszech, że udało im się stworzyć dwa zarodki. Trzymamy kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem!

 

3.Holandia

Holendrzy zadecydowali, że rok 2019 będzie czasem dbania o pszczoły. Na setkch przystanków autobusowych pojawiły się roślinne dachy, w których pszczoły mogą znaleźć pożywienie oraz odpoczynek. Oczekujący pasażerowie natomiast mogą podziwiać faunę i florę, która rozkwita tuż nad ich głowami.

 

4.Stany Zjednoczone

W San Francisco powstało niezwykłe miejsce o nazwie San Francisko’s Cuddle Club, które oferuje emerytom towarzystwo psich staruszków. Twórcy chcieli zaangażować zarówno starsze osoby jak i bezpańskie psy do wzajemnej aktywności i zabawy. Dzięki temu każde z nich czuje się kochane i potrzebne.

 

5.Peru

Ten latynoamerykański kraj zobowiązał się do 2021 roku zaprzestania wycinki drzew w celu pozyskiwania oleju palmowego. To wielkie zwycięstwo wszystkich ekologów i plemion indiańskich, które walczyły o zaprzestanie wylesiania kraju. Dzięki temu firmy przemysłowe muszą wycofać się z tworzenia produktów na bazie oleju.

 

6.Afryka

W 2019 roku aż 90 milionów ludzi po raz pierwszy otrzymało dostęp do elektryczności. W ten sposób życie wielu osób, stało się łatwiejsze i … pełne światła i ciepłej wody.

 

7.Korea Południowa

Ten kraj wpadł na pomysł aktywizacji społeczeństwa po 65. roku życia. Polega on na… całodziennych potańcówkach. Ruch ma pomóc osobom starszym zachować młodość i przeciwdziałać demencji. Poza tym jest to  doskonały sposób na poprawę humoru i poznanie nowych osób. Cenimy inicjatywę i chcemy takiej w Polsce!

 

8.Holandia

Kolejne dobre wieści z niewielkiego kraju. Holandia zobowiązała się kilka lat temu do całkowitej likwidacji psiej bezdomności. Każdemu psu, który trafia do schroniska wolontariusze natychmiastowo szukają nwego domu. W 2019 roku rząd ogłosił, że cel spełnił, bo w Holandii nie ma już ani jednego bezpańskiego psa. To dopiero wyczyn!

 

9.Polska

10 grudnia 2019 roku Olga Tokarczuk odebrała z rąk szwedzkiego króla Literacką Nagrodę Nobla. Pisarkę doceniono za narracyjną wyobraźnię połączoną z encyklopedyczną pasją, co sprawia, że przekraczanie granic jest formą życia. Po Marii Curie-Skłodowskiej i Wisławie Szymborskiej to już trzecia noblistka z Polski.

 

10.Cały świat 

Rolnicy związani z uprawą ryżu podjęli decyzję o zaprzestaniu stosowania pestycydów w walce ze szkodnikami. Zamiast tego do pracy zatrudnili… kaczki. Te ptaki zjadają insekty nie uszkadzając roślin. I zwierzę najedzone i roślina cała. Brzmi jak genialny pomysł.

 

Takich wiadomości było tysiące, choć zmieściliśmy zaledwie garstkę. Pamiętajcie, że świat w którym żyjemy zależy od nas. Tworzymy go poprzez codzienne wybory, ale również myśli, słowa i działania. Życzymy Wam na Nowy Rok samych dobrych wiadomości. Dziękujemy, że jesteście!

Naszą misją jest dzielenie się dobrem, bo dobro przekazane dalej, mnoży się kilkukrotnie. Mamy nadzieję, że rok 2020  przyniesie kolejne dobre wieści z całego świata i zachęci Was do uczynków pełnych życzliwości, które do Was powrócą.

 

Źródło: thechive.com

Opracowanie: Kamila Gulbicka

 

Dodaj komentarz