fbpx

Szefowa kuchni pobiła rekord Guinnessa w gotowaniu – spędziła w kuchni 100 godzin

Szefowa kuchni z Nigerii spędziła 100 godzin bez przerwy, przygotowując potrawy. Ustanowiła w ten sposób nowy, światowy rekord Guinnessa w najdłuższej sesji gotowania.

Hilda Bassey, ciesząca się uznaniem kucharz z Lagos, zaskoczyła swój kraj nieprzerwanym maratonem kulinarnym, który rozpoczął się w czwartek i zakończył się w poniedziałek wieczorem.

Prezydent Muhammadu Buhari, jak również wielu polityków i gwiazd z kraju, pogratulowało Bassey jej osiągnięcia, podczas gdy jej wierni fani zdecydowali się obozować przed miejscem wydarzenia, aby na własne oczy zobaczyć, jak 27-letnia kucharz tworzy różnorodne potrawy, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe, począwszy od ryżu jollof, poprzez makaron, aż do akary, tradycyjnej potrawy wykonanej z mąki fasolowej.

W rozmowie z CNN, Bassey wyznała, że motywacją do próby pobicia rekordu była chęć wypromowania kuchni nigeryjskiej na świecie.

— Kuchnia nigeryjska jest niewiarygodna. Im większa liczba naszych przepisów dotrze do świata, tym więcej osób zechce spróbować naszych dań. Nigeryjskie jedzenie to prawdziwe “comfort food” — dodała.

Rekord świata w najdłuższym gotowaniu

Dotychczasowy rekord w kategorii najdłuższego czasu spędzonego na gotowaniu należał do indyjskiego szefa kuchni, Laty Tondon, który w 2019 roku ustalił rekord na 87 godzin i 45 minut.

Zanim osiągnięcie Hildy Bassey zostanie oficjalnie uznane za rekord świata, musi ono zostać zweryfikowane przez przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa.

Dodaj komentarz