fbpx

Młode bizneswoman zapraszają na lemoniadę

Na podwórku w centrum Szczecina, u zbiegu ulic Małkowskiego i Bogusława, grupa dziewczyn w wieku 12 lat prowadzi niewielki, ale kwitnący biznes. Przygotowują i sprzedają własnoręcznie zrobiony napój — lemoniadę, a zyski z tego przedsięwzięcia mają iść na ich wspólne wakacje i koncert.

Dziewczynki wyposażyły się w dzbanki, kubeczki i cukier, a na produkcję i sprzedaż lemoniady poświęcają wiele godzin. Zaczynają o godzinie 10:00 rano i sprzedają napój aż do godziny 18:00. Serwują swoją lemoniadę za kilka złotych, a z ich opowieści wynika, że prowadzenie tego biznesu idzie im nieźle.

“Mamy dwa punkty sprzedaży w Szczecinie. Wszystkie mamy po 12 lat. Zbieramy razem na wakacje i koncert. Życzcie nam, aby biznes się dalej kręcił” – mówią nastolatki.

Ten niewielki biznes to nie tylko sposób na zarobek, ale również okazja do nauki. Dziewczynki uczą się, jak zarządzać własnym przedsięwzięciem, jak sprzedawać produkt i jak dbać o klienta. Czy to będzie początek ich kariery? Czas pokaże.

W międzyczasie, mieszkańcy Szczecina cieszą się z możliwości skosztowania orzeźwiającej lemoniady przygotowanej przez młode przedsiębiorcze dziewczyny. Z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne, przyciągając więcej klientów.

Czy dziewczynki zdobędą dość pieniędzy na zrealizowanie swoich planów? Na te pytania odpowiedzą kolejne tygodnie. Bez względu jednak na to, co przyniesie przyszłość, te młode dziewczęta już teraz nauczyły się ważnych lekcji przedsiębiorczości, które mogą przynieść im korzyści w przyszłości.

Źródło: radioszczecin.pl

Dodaj komentarz