fbpx

Magnez odwraca objawy depresji – przełomowe badanie żywieniowe

Przełomowe badanie żywieniowe przeprowadzone w Larner College of Medicine na Uniwersytecie Vermont i opublikowane w PLoS ONE dowiodło, że tylko 248 mg magnezu dziennie prowadzi do zdumiewającego odwrócenia objawów depresji u badanych.

“Wyniki nowych badań klinicznych pokazują, że magnez jest skuteczny w leczeniu objawów i jest bezpieczniejszy i łatwiejszy w użyciu niż terapie na receptę”, donosi Science Daily, powtarzając doniesienia Natural News sprzed ponad dekady. Dzisiaj nawet główny nurt nauki potwierdza, że magnez jest bezpiecznym, niedrogim i skutecznym sposobem leczenia depresji.

To, co jest naprawdę zadziwiające, to to, że podczas gdy nieraz niebezpieczne farmaceutyki podkopują finansowo państwowe budżety i powodują, że systemy opieki zdrowotnej zapadają się pod ciężarem kosztów, zwykły magnez może leczyć i zapobiegać depresji za kilka centów dziennie. Zaledwie jedna czwarta grama magnezu jest wszystkim, co konieczne, a kosztuje mniej niż 10 centów.

Dodatkowo, silne właściwości odżywcze magnezu pomagają zapobiegać niedoborom minerałów i chorobom przewlekłym na wiele innych sposobów w całym ciele, zapewniając ogromne korzyści dla zdrowia układu krążenia, zdrowia mózgu, zdrowia nerek i wielu innych.

Źródło: realfarmacy.com

Dodaj komentarz