fbpx

Michael Jordan otwiera klinikę zdrowia w swoim rodzinnym miasteczku dla osób bez ubezpieczenia zdrowotnego

W zeszłym tygodniu miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia kliniki zdrowia w Charlotte. Światowej sławy sportowiec Michael Jordan ufundował jej powstanie, przekazując dwa lata temu na ten cel 7 milionów dolarów.

Jordan wygłosił wzruszającą przemowę w trakcie ceremonii otwarcia przychodni, której przeznaczeniem jest leczenie osób, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego.

“To dla mnie ogromne przeżycie. Po tylu latach wsparcia, jakie otrzymałem ze strony lokalnej społeczności, nareszcie mogę się w jakiś sposób odwdzięczyć” – powiedział Jordan podczas ceremonii.

Przychodnia The Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic działa od 3 tygodni. Przez ten czas już ponad 300 osób miało okazję skorzystać z opieki pracujących tam doktorów, pracowników socjalnych i innych pracowników służby zdrowia.

“To… ze szczerego serca” – mówi Jordan, zwracając się do publiczności zebranej podczas uroczystości otwarcia Kliniki.

“Stoję tutaj przed wami jako dumny rodzic, syn, a także członek tej społeczności” – oświadczył Jordan, lat 56, dodając, że jego rodzina również zasługuje na uznanie za stworzenie tej placówki. – “W nazwie przychodni widnieje moje imię, ale pamiętajmy także o tych wszystkich, którzy za mną stali, szczególnie o mojej mamie, która nauczyła mnie, że bycie częścią społeczności i troska o innych są bardzo ważne.”

Dwa lata temu, koszykarz przekazał 7 milionów dolarów na sfinansowanie Kliniki.

Jego darowizna została przekazana z myślą o korzyściach dla uboższych mieszkańców obszaru Charlotte. Miało to na celu zwiększyć dostęp lokalnej społeczności do opieki medycznej. Michael Jordan wychowywał się w Charlotte i chodził do koledżu w Karolinie Północnej, zanim rozpoczął swoją karierę i zdobył światową sławę grając w drużynie Chicago Bulls.

“Dzisiaj świętowaliśmy wielkie otwarcie przychodni The Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic” – głosi post na stronie placówki w mediach społecznościowych – “Dzięki hojnej darowiźnie Jordana w wysokości 7 milionów dolarów, niezamożni mieszkańcy Charlotte uzyskali dostęp do opieki medycznej, niezależnie od wieku i posiadania ubezpieczenia zdrowotnego.”

W komunikacie prasowym, Klinika oświadczyła także, że “oferuje dodatkową kompleksową opiekę, w tym usługi w zakresie zdrowia behawioralnego i pomocy społecznej, aby bezpośrednio zająć się lukami kapitału zdrowia w naszej społeczności.”

“W Novant Health jesteśmy głęboko zaangażowani w opiekę nad pacjentami także poza ścianami naszego budynku” – mówi Carl Armato, prezydent i dyrektor naczelny Novant Health. – “Ta klinika nie tylko zapewni dostęp do opieki medycznej tym, którzy najbardziej jej potrzebują, ale także upewni się, że ich zdrowie ma znaczenie także poza gabinetem lekarza. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni Michaelowi Jordanowi za jego ciągłą współpracę oraz hojną darowiznę, która odmieni życie tysięcy ludzi wśród społeczności Charlotte.”

Prasa zaznacza również, że Klinika zamierza zapewnić dostęp do opieki medycznej także na obszarach o wysokim priorytecie potrzeb zdrowotnych.

Klinika będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. Pacjenci będą również przyjmowani tego samego dnia po umówieniu wizyty, a także bez rezerwacji.

 

 

Źródło: dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz