fbpx

Rodzice wykonują spiralną półkę na książki, używając jedynie drewnianych pudełek

Pomimo, że e-booki i audiobooki w ostatnich latach zdobyły dużą popularność, wielu nadal twierdzi, że nie ma nic lepszego niż stara, dobra, papierowa książka. Wiele osób wręcz lubi je kolekcjonować, a półka na książki to swego rodzaju artykuł pierwszej potrzeby. Bardzo często staje się ona głównym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu.

Wspaniałym przykładem jest małżeństwo z Australii, Jess i Sinclair Breen, którzy własnoręcznie wykonali imponującą półkę na książki dla swoich dzieci. Państwo Breen są właścicielami firmy remontowo-budowlanej, dlatego stworzenie tego regału na książki okazało się być dość proste. Mimo to ich olśniewające dzieło zdobyło popularność w sieci.

Mnóstwo starannie wyciętych desek, nawierconych przez stolarza, zostało następnie ułożonych i skręconych ze sobą, by zmontować pudełka, które utworzyły ostateczną konstrukcję. Jeśli Was to interesuje – para użyła ilość desek potrzebną do utworzenia 36 pudełek. To się dopiero nazywa regał na książki!

To dzięki ułożeniu tych sześcianów na dużej płycie pilśniowej o średniej gęstości, udało się stworzyć tak zachwycające dzieło sztuki. Gdyby nie to, stworzenie tej konstrukcji byłoby niemożliwe – sama ściana nie była wystarczająco wytrzymała, by utrzymać wagę pudełek.

Tylko pozazdrościć dzieciom państwa Breen! Każdy posiadacz dużej ilości książek z pewnością wiele by dał, by mieć taki regał w swoim domu. Tylko spójrzcie!

 

 

 

Źródło:  diyways.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz