fbpx

Akcja „Drzewko za makulaturę” w Trójmieście już 25 kwietnia

Po raz kolejny będzie można otrzymać sadzonkę drzewka za makulaturę. Akcja odbędzie się w Trójmieście 25 kwietnia.

Już za dwa tygodnie wystartuje ósma edycja wspólnej akcji „Dziennika Bałtyckiego” i partnerów naszej gazety – „Drzewko za makulaturę”.

Trzy dni po Międzynarodowym Dniu Matki Ziemi wszyscy, którym los naszej planety nie jest obojętny, będą mogli przynieść niepotrzebne papiery i w zamian otrzymać sadzonki drzew czy krzewów ozdobnych.

Sadzonki będą przygotowane w doniczkach z bryłką korzeniową macierzystą, gotowe do bezpośredniego zasadzenia w innym miejscu. W poprzednich edycjach były to m.in. świerki i jodły pospolite, berberysy, daglezje, brzozy, jarzęby, lipy drobnolistne czy aronie.

W ostatnich latach uczestniczyło w tym przedsięwzięciu tysiące Pomorzan, którzy przynieśli tony zbędnych książek, gazet czy papierowych opakowań. Otrzymali za to dziesiątki tysięcy sadzonek. W akcję angażuje się wielu stałych uczestników, którzy rozumieją, że warto wspierać oszczędzanie coraz bardziej ubogich zasobów naturalnych przez recykling.

W procesie produkcji kartka papieru może być wykorzystana nawet siedmiokrotnie.

  • Nie ukrywam, że motywują mnie przede wszystkim sadzonki, które można od państwa otrzymać. Mamy z mężem działeczkę pod Gdańskiem i tam sadzimy otrzymane drzewka – przyznaje pani Krystyna, nasza stała Czytelniczka.

By otrzymać w naszej akcji drzewko lub krzew, wystarczy przynieść pięć kilogramów makulatury i specjalny kupon z „Dziennika Bałtyckiego”.

Przypominamy raz jeszcze, tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 25 kwietnia. Makulaturę będzie można przynosić do czterech punktów w Trójmieście.

W Gdańsku mieścić się one będą przy parkingach obok Galerii Przymorze i sklepu E. Leclerc oraz Leroy Merlin przy ul. Szczęśliwej. Dla wszystkich sopocian punkt do składania makulatury zlokalizowany będzie przy ul. Polnej, przy hipodromie.

Z kolei w Gdyni sadzonki będzie można otrzymać w Parku Kolibki.

Drzewka nie za makulaturę, a zużyte czy niesprawne urządzenia elektryczne będzie można otrzymać z kolei przy Leroy Merlin przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu.

 

DRZEWKO ZA MAKULATURĘ – TERMINY I MIEJSCA:

Za każde 5 kg makulatury i kuponj dostaniesz sadzonkę drzewa.

25.04 – Gdańsk, Galeria Przymorze / E.Leclerc godz. 10 – 14
25.04 – Gdańsk, parking Leroy Merlin, ul. Szczęśliwa, godz. 10 – 14
25.04 – Gdynia, park Kolibki, godz. 10 – 14
25.04 – Sopot, ul. Polna / koło hipodromu, godz. 11 – 14

 

Źródło: gdansk.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz