fbpx

Nico Calabria – niesamowity piłkarz bez nogi

Nico Calabria jest w Stanach Zjednoczonych prawdziwą gwiazdą. Chłopakowi nie przeszkadza, że nie ma nogi i porusza się o kulach. Rywalizuje z pełnosprawnymi kolegami. Uprawia koszykówkę, zapasy, gra w piłkarskim klubie Concordia-Carlisle, wszedł na Kilimandżaro, występuje w programach telewizyjnych, na boisku radzi sobie świetnie. Kilka dni temu znów błysnął strzelając przepiękną bramkę w meczu Concordii-Carlisle z Newton South. Oto przecudne trafienie Calabrii:

Nico w wieku 13 lat trafił do historii. Jako pierwszy człowiek wszedł o kulach na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.)! Chłopak całkowicie nie przejmuje się przeciwnościami losu. Jest niezwykle wysportowany, gdy tylko może staje w szranki z pełnosprawnymi. I często wygrywa. Nic dziwnego, że tak barwna postać była zapraszana do programów telewizyjnych. Nico gościł m.in. u Ellen Degeneres w jej show.

Calabria wyraźnie inspiruje i zaskakuje, pomimo swojej niepełnosprawności pokazuje co to znaczy pasja, na boisku i w życiu.

Młodzian zapowiada, że na tym nie skończy. Przed nim jeszcze wiele wyzwań. – Chcę pokazać każdemu, pełnosprawnemu i niepełnosprawnemu, że marzenia można realizować. Wystarczy chęć i upór, wtedy bariery znikają – mówi Nico Calabria.

Dodaj komentarz