fbpx

7-letnia dziewczynka bez nóg zostaje zawodową gimnastyczką

„Nie sądzę, żeby uważała się za osobę niepełnosprawną”, mówi Brandy, mama  7-letniej Autumn Fought. Dziewczynka urodziła się bez nóg, ale to nie odebrało jej marzeń o zostaniu profesjonalną gimnastyczką. „Mam wrażenie, że ona czuje się z tego powodu wyjątkowa”.

Autumn doznała udaru wewnątrzmacicznego, co doprowadziło do paraliżu dolnych kończyn dziewczynki. W okresie raczkowania tkanki nóg zaczęły stopniowo obumierać. Konieczna okazała się amputacja dolnych kończyn aż do miejsca powyżej kolan.

„To jednak nie powstrzymało jej od robienia tego, co kocha”, dodaje mama Autumn. „Wliczając w to bycie gimnastyczką”.

Dziewczynka może robić fikołki w przód i w tył, manewrować na trampolinie jak również podciągać się na kółkach gimnastycznych używanych przez zawodowe gimnastyczki.

„Jest naprawdę dobra”, Brandy chwali córkę. „Ciało Autumn jest bardzo umięśnione i niewyobrażalnie silne”.

Zapał małej Autumn jest równie silny jak jej ramiona. Kiedy ludzie pytają dziewczynkę o nogi, ta potrafi szybko zmienić temat i zacząć mówić o czymś zupełnie  innym. „Czasami opowiada, że kiedyś zaatakował ją rekin”, wspomina mama małej gimnastyczki.

Uczęszczanie do szkoły publicznej nie stanowi dla dziewczynki najmniejszego problemu. Silne ramiona okazują się idealnym wsparciem podczas wędrówek po szkolnych korytarzach.

„Autumn posiada nogi protetyczne, ale pełnią one jedynie rolę czegoś w rodzaju modnego akcesorium, dzięki któremu może się pochwalić kolorem lakieru do paznokci. Zdecydowanie łatwiej jest jej poruszać się bez protez, albo przy pomocy wózka inwalidzkiego”,  wspomina Brandy.

Autumn jest jednym z trójki niepełnosprawnych dzieci adoptowanych przez rodzinę Fought’ów. Matthew, także w wieku 7 lat, jest niewidomy i ma skoliozę.  4-letnia Fisher, również niewidoma, cierpi na upośledzenie umysłowe przypominające porażenie mózgowe.

Brandy Fought przyznaje, że ona i jej mąż nie planowali adopcji trójki niepełnosprawnych dzieci, tak o prostu wyszło. Początkowo małżeństwo pełniło funkcję rodziny zastępczej, akceptując wszystkie dzieci, nawet te nieco inne od reszty. Potem zauroczyli ich Matthew, Autumn i Fisher.

 

Źródło: insideedition.com

Tłumaczenie: Weronika Szeliga

Dodaj komentarz