fbpx

Powstała aplikacja, dzięki której adoptujesz lub oddasz niechciane rośliny

Aplikacje do wymiany niepotrzebnych nam rzeczy stają się coraz bardziej popularne. Dołączyła do nich platforma Plantswapp, dzięki której można wymienić się roślinami, kupić nowe lub oddać te, które są nam zbędne.

Nowa aplikacja daje szanse rośliną, które mogą wylądować na śmietniku. Można dzięki niej także zaopatrzyć dom w potrzebną nam zieleń. Aplikacja umożliwia przeglądanie roślin podzielonych na kategorie, dodawać je do ulubionych, a także wyszukiwać potrzebnych nam gatunków. Można także dodać do swojego profilu informację o roślinach, które nas interesują, będą one widoczne dla innych przeglądających. Jest to idealna opcja dla tych, którzy małym kosztem chcą powiększyć domową florę.

Jak to działa?

Aplikacja dostępna jest na platformie Android oraz iOS. Ogłoszenia podzielone są na cztery kategorie: Szukam, Oddam, Zamienię, Sprzedam. Można również skorzystać opcji lokalizacji, aby odszukać rośliny w okolicy.

Jeżeli na przykład posiadamy w domu roślinę, która była nietrafionym prezentem albo którą zwyczajnie zaniedbaliśmy – w prosty sposób możemy ją wystawić na sprzedaż lub oddać komuś za darmo. Za pomocą komunikatora piszemy do właściciela i umawiamy się na konkretną transakcję. Jeśli uda się dojść do porozumienia, roślinka jest oznaczana jako „Rezerwacja” w celu usprawnienia komunikacji, a znika z portalu, kiedy już ją odbierzemy.

Nowe znajomości

Aplikacja Plantswapp jest zupełnie darmowa. Ideą tego projektu jest zrzeszanie miłośników domowych roślin. Dzięki niej można nie tylko wzbogacić własną zieloną kolekcję, ale także poznać ludzi podzielających nasze roślinne zamiłowania. Aplikacja tworzy lokalne grupy kolekcjonerów, gdzie można rozmawiać z innymi pasjonatami flory mieszkającymi w naszej okolicy.

Źródło: plantsw.app

Dodaj komentarz