fbpx

Dlaczego Irena Eris do dziś nie ma telefonu komórkowego?

Czy można żyć bez telefonu komórkowego? Wielu z nas zapewne odpowie, że nie. Że utrudniłoby to – jeśli nie uniemożliwiłoby – wykonywanie pracy i kontakt z otoczeniem. Okazuje się jednak, że można. Telefonu nie ma i nigdy nie miała Irena Eris. Nam wyjaśnia dlaczego.

Irena Eris przyznaje, że brak komórki był jej świadomą decyzją. – Ale nie taką, że z dnia na dzień zdecydowałam się jej pozbyć. Po prostu nigdy nie zdecydowałam się, by ją kupić. To nie przypadek, lecz mój wybór – wyjaśnia w rozmowie z Business Insider Polska.

Dlaczego? – Wiem, że jest to dziwne. Uważam, że telefon komórkowy ułatwia życie, ale również komplikuje. Doszłam do wniosku, że nie jest mi do niczego potrzebny. Nie chcę dać się zwariować. Ludzie żyją telefonami, które dziś spełniają już rolę komputerów. A mi zależy, by utrzymywać relacje międzyludzkie, mieć bezpośredni kontakt z bliskimi. To ważne dzisiaj, kiedy na wszystko brakuje nam czasu, a telefon nie zastąpi rozmowy w cztery oczy – przekonuje Irena Eris

Jak więc radzi sobie bez telefonu komórkowego? – Mam telefon stacjonarny w  pracy, mam też w domu. Jeśli ktoś kiedykolwiek chciał się ze mną skontaktować, wie, że brak komórki nie jest tu przeszkodą. Mój mąż (Henryk Orfinger – red.) ma komórkę – można więc skontaktować się ze mną także przez niego albo przez moją asystentkę – tłumaczy Eris. – Wydaje mi się, że do dziś moje podejście sprawdza się. Wiem, że trudno to wyobrazić sobie ludziom, którzy komórki posiadają. Ale jej nie mam i normalnie sobie radzę – dodaje

Irena Eris nie ukrywa jednak, że czasami zdarzają się sytuacje, w których żałuje braku telefonu komórkowego. Przyznaje, że zamówienie taksówki na mieście staje się nieraz sporym wyzwaniem.

Businesswoman przyznaje też, że do kupna telefonu komórkowego namawiają ją nawet dzieci. – Przekonują, że w ten sposób łatwiej będą mogły skontaktować się ze mną. Ale ja nie mogę zachować się w ten sposób. Tłumaczę im, że nie mogę mieć komórki tylko dla nich, a dla innych, choćby współpracowników, nie. Byłabym nie fair – przekonuje. I apeluje: – Proszę więc nie kupować mi żadnej komórki!

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz