fbpx

Przed Tobą długa podróż? Koniecznie zabierz piłkę tenisową

Przed tobą długa podróż, a ty obawiasz się bólu i drętwienia kończyn? Spokojnie. Oto prosty i niezawodny sposób na dyskretne rozmasowanie spiętych mięśni w samolocie lub pociągu.

Piłka tenisowa jeszcze nigdy przedtem nie miała tyle zastosowań. Ten niepozorny przedmiot schowany do bagażu podręcznego okaże się niezawodnym środkiem na bóle mięśni podczas lotu za granicę. Jej kulisty kształt możesz z powodzeniem wykorzystać jako skuteczny masażer. Dzięki kilku prostym trikom twoje stopy, uda i łydki natychmiastowo odczują ulgę. Poniżej podajemy kilka skutecznych zastosowań piłeczki tenisowej podczas lotu.

Plecy
Nic nie dokucza tak bardzo podczas wielogodzinnego lotu jak plecy. Kiedy spędzamy długi czas w pozycji siedzącej – w dodatku mocno oparci plecami o fotel – naciskami na kręgosłup ze zdwojoną siłą. Efekt? Sztywność, ból i dyskomfortowe napięcie po zejściu na pokład. Nasza rada: umieść piłkę tenisową między plecami a oparciem fotela. Następnie zacznij delikatnie poruszać się na boki.

Nadgarstki
Fotele w samolocie mają podłokietniki, na których chętnie opieramy nadgarstki. Skutki możemy odczuć już po 2-3 godzinach. Dłonie i nadgarstki mogą drętwieć lub delikatnie puchnąć. Nasza rada: zacznij obracać piłeczkę w dłoniach, jednocześnie poruszając nadgarstkami na boki. Po paru minutach poczujesz, że nadgarstek przestaje drętwieć.

Stopy
Kiedy spędzamy długi czas w bezruchu, krążenie w stopach może słabnąć. Wówczas może pojawić się nieprzyjemne drętwienie i tymczasowy brak czucia w stopach i palcach. Nasza rada: zdejmij buty, umieść piłkę pod podeszwą, a następnie przesuwaj stopą po piłce w przód i tył. Następnie chwytaj i puszczaj piłkę palcami stóp – to pobudzi krążenie i zaktywizuje sztywne mięśnie do pracy.

Uda i łydki
Podczas lotu pasażerom często dokucza ból i dyskomfort nóg. O ile niskie osoby mogą swobodnie wyprostować nogi pod fotel sąsiada na przedzie, o tyle zdecydowana większość z nas musi zadowolić się trzymaniem kolan pod kątem prostym lub w niewielkim przykurczu. Nasza rada: Chwyć piłkę w dłonie i przesuwaj ją od kolan ku górze, aż do pachwin – w ten sposób rozmasujesz obolałe i sztywne mięśnie. W podobny sposób możesz rozmasować łydki – przesuń kilkukrotnie piłkę od kostek aż do kolan.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: genialne.pl

Dodaj komentarz