fbpx

Koleją za jedno euro. Francuski region zaprasza na wakacje

Hauts-de-France, region w północnej Francji, wprowadził atrakcyjną ofertę biletów kolejowych w cenie jednego euro (ok. 4,4 zł). Według lokalnych mediów, oferta jest “głównie skierowana do rodzin, zwłaszcza tych, których nie stać na wyjazd na wakacje”. Pula tanich biletów jest ograniczona, a ich sprzedaż ma zakończyć się 27 sierpnia.

Jak informuje portal Euronews, bilety w takiej niskiej cenie na regionalne połączenia kolejowe będą dostępne do końca sierpnia. Pierwsza pula biletów została wprowadzona do sprzedaży na koniec czerwca, a druga – 25 lipca. Bilety dostępne są na stronie francuskiego przewoźnika kolejowego SNCF, który również umożliwia sprawdzenie dostępności miejsc na pociągach kursujących do takich miejscowości jak Calais, Wimereux czy Boulogne-sur-Mer.

Portal stacji Europe 1 informuje, że w tym sezonie letnim łącznie w sprzedaży znalazło się 260 tys. biletów w cenie jednego euro, przeznaczonych na przejazdy między popularnymi wśród turystów miejscowościami w Hauts-de-France.

To nie pierwsza inicjatywa francuskich kolejowców mająca na celu zachęcenie do podróży pociągami. Wcześniej, do 15 lipca, przewoźnik oferował bilety w obniżonej cenie 19 euro (ok. 85 zł) na trasach między takimi miastami jak Nantes i Lyon, Nantes i Bordeaux, Tuluza i Marsylia oraz Bordeaux i Marsylia. Te działania to część programu zapoczątkowanego przez francuskiego ministra transportu, Clémenta Beaune’a, mającego na celu obniżenie kosztów korzystania z komunikacji publicznej.

Tanie bilety w Europie

Francja nie jest jedynym krajem, który zdecydował się na wprowadzenie tanich biletów kolejowych. W Niemczech, na przykład, pasażerowie mają możliwość zakupu biletu miesięcznego z nielimitowaną liczbą przejazdów za 49 euro (ok. 218 zł). Również Hiszpania, w ramach oferty skierowanej do osób poniżej 30 roku życia, obniżyła ceny biletów Interrail do 15 września.

Dodaj komentarz